fot. Ze zbiorów Starostwa Powiatowego w Płocku

Zdrowotna inwestycja w Goślicach

W Goślicach (gm. Bielsk) ma powstać pierwsze w powiecie płockim hospicjum oraz zakład opiekuńczo-leczniczy. Inwestycja ma być realizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Publicznym partnerem jest płockie starostwo, które przekazało działkę, a prywatnym Grupa Zdrowie Arkadiusz Chmieliński z Płońska, która ma wybudować hospicjum i zakład oraz nimi zarządzać. Obie strony właśnie podpisały stosowną umowę dotyczącą całego przedsięwzięcia.
Grupa Zdrowie Arkadiusz Chmieliński z Płońska wygrała konkurs ofert na realizację inwestycji, ogłoszony przez zarząd powiatu płockiego. Umowę w tej sprawie podpisali starosta płocki Mariusz Bieniek i wicestarosta Iwona Sierocka oraz Katarzyna Stępińska, dyrektor ekonomiczny Grupy Zdrowie.
Umowa przewiduje m.in. dzierżawienie terenu, realizację inwestycji oraz zarządzanie hospicjum i zakładem. – Wedle naszych zamierzeń w Goślicach powstanie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy oraz hospicjum stacjonarne – informuje Katarzyna Stępińska. Dodaje, że już dziś firma, która ma placówki m.in. w Warszawie, Płońsku czy Raciążu, opiekuje się pacjentami z powiatu płockiego.
– Ufamy, że stworzenie ośrodka w Goślicach pozwoli nam na objęcie opieką jeszcze większej liczby pacjentów. Nasza firma ma bardzo duże doświadczenie w opiece długoterminowej, które pozwoli na świadczenie usług opieki zdrowotnej na najwyższym poziomie – podkreśla.
Kiedy może powstać hospicjum i zakład? Katarzyna Stępińska mówi, że Grupa Zdrowie chciałaby, aby inwestycja rozpoczęła się jak najszybciej. Zaznacza jednak, że dopóki nie ma stosownych pozwoleń, nie można wskazać terminu. Grupa Zdrowie ma nadzieję, że na prowadzenie ośrodków w Goślicach uzyska kontrakt z Narodowego Funduszu Zdrowia.
Starosta Mariusz Bieniek podkreśla, że to bardzo ważna inwestycja.
– Zdajemy sobie sprawę, że miejsc w dwóch płockich hospicjach jest za mało, a w powiecie w ogóle nie ma takiej placówki. Dlatego, wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom przede wszystkim mieszkańców powiatu płockiego, postanowiliśmy zbudować hospicjum w Goślicach. Dodatkowo powstanie w tym miejscu Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, który zapewni pacjentom całodobową i długoterminową opiekę i pielęgnację – mówi starosta.
Zwraca też uwagę na fakt, że obiekt będzie sąsiadował z DPS–em, co pozwoli na stworzenie w jednym miejscu kompleksowego centrum usług zdrowotnych, poprawi się zakres medycznej obsługi mieszkańców powiatu. Nie bez znaczenia jest też, że będzie to od podstaw postawiony nowy zakład pracy.
Grupa Zdrowia funkcjonuje na rynku od 1998 r., a swoją działalność opiera głównie na udzielaniu świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. W lipcu 2003 r. rozpoczął działalność pierwszy z Zakładów Opiekuńczo–Leczniczych Grupy Zdrowie w Bolęcinie. W 2008 r. powstała kolejna placówka – Zakład Opiekuńczo Leczniczy Kraszewo Czubaki, zajmująca się całodobową opieką długoterminową.
– Placówka ta ciągle jest rozbudowywana oraz poszerzany jest zakres jej działalności. Jeszcze w tym roku, w związku z oddaniem do użytku kolejnych pawilonów, będziemy mogli zaoferować pacjentom ponad 600 łóżek. Posiadamy zatem potencjał i doświadczenie, które czynią z nas solidnego partnera – zapewnia Katarzyna Stępińska.    (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Flis z Liszyna otworzył sezon

Stowarzyszenie Wodniaków gminy Słupno „Flis” po raz 11 uroczyście świętowało otwarcie sezonu wodniackiego na przystani …