Zdjęcia małych Ojczyzn

Blisko 200 prac wpłynęło na powiatowy konkurs fotograficzny „Najpiękniejsze zakątki mojej małej Ojczyzny”. To rekord w historii tego wydarzenia.
To była 10 jubileuszowa edycja konkursu, a odbywała się pod hasłem „Pomniki przyrody”. Organizatorem konkursu była SP w Siecieniu (gm. Brudzeń Duży) i Starostwo Powiatowe w Płocku. – Nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania naszym konkursem. Dotychczas był to konkurs o charakterze gminnym, ale pomyśleliśmy, że w związku z jubileuszową edycją zwiększymy jego zasięg. I stał się konkursem powiatowym, a nawet międzypowiatowym – mówił podczas podsumowania konkursu dyrektor SP w Siecieniu, Maciej Błaszczyk.
Celem konkursu było zainspirowanie do odnalezienia i pokazania cennych przyrodniczo obiektów znajdujących się w najbliższym środowisku. Prace były oceniane w dwóch kategoriach: kl. IV-VI i gimnazjaliści. Każda osoba biorąca udział w konkursie mogła nadesłać maksymalnie trzy fotografie. Musiały być wykonane samodzielnie, być pracami autorskimi, które wcześniej nie były nagradzane i nie poddane obróbce technicznej.
Gośćmi uroczystego podsumowania konkursu, które odbyło się w płockim starostwie, byli m.in. wicestarosta Iwona Sierocka, wójt Brudzenia Dużego Andrzej Dwojnych, dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji płockiego starostwa, Karolina Koper. – Gratuluje i dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom życzę, aby rozwijali swoje umiejętności fotograficzne – mówiła wicestarosta Iwona Sierocka.
Wójt Andrzej Dwojnych także gratulował uczestnictwa w konkursie. – Warte podkreślenia jest to, że interesuje was mała Ojczyzna. To ważne zwłaszcza w roku jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Trzeba być dumnym z miejsca, z którego się pochodzi – stwierdził.
Jury nie miało łatwego zadania, bo nie brakowało ciekawych zdjęć, zwłaszcza wśród uczniów podstawówek. Ostatecznie jednak zdecydowało, że w młodszej kategorii zwycięzcą zostanie Patryk Różański z ZS nr 2 w Ciachcinie (gm. Bielsk). Drugie miejsce zdobył Bartłomiej Borowski SP w Siecieniu, a trzecie Natalia Zastawna z SP nr 5 w Płocku. Wśród gimnazjalistów zwyciężyła Natalia Borowska z oddziału gimnazjalnego SP w Siecieniu. Drugie miejsce zajęła Klaudia Kowalczyk z SP w Lucieniu (gm. Gostynin), a trzecie Julia Wrześniewska z gimnazjum w Brudzeniu Dużym.
Nagrodami były m.in. vouchery. Za pierwsze miejsce o wartości 800 zł na warsztaty foto dron, za drugie o wartości 700 zł na warsztaty fotograficzne, a za trzecie o wartości 500 zł na warsztaty filmowe. Nagrody ufundowali FotoJakowscy, EnterStudio.pl, Starostwo Powiatowe w Płocku, wójt Gminy Brudzeń Duży i Drukarnia Iwanowski. Patronami honorowymi konkursu byli marszałek Mazowsza, starosta płocki i wójt gminy Brudzeń Duży.

tekst i fot. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Kto doi krowy? Roboty!

Rolnictwo to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina gospodarki. Jednak wielu z nas nie ma pojęcia …