Zawody, pikniki, rajd

Niezwykle atrakcyjnie zapowiadają się tegoroczne Dni Bodzanowa. W sumie będzie to kilka imprez wpisujących się w święto gminy, a potrwają od soboty, 12 sierpnia aż do wtorku, 15 sierpnia.
Wszystko rozpocznie się od gminnych zawodów sportowo-pożarniczych połączonych z piknikiem rodzinnym. Zawody i piknik odbędą się na boisku przy szkole w Miszewie Murowanym. Strażacy rozpoczną zmagania o godz. 15.00, a o godz. 18.00 ma ruszyć dyskoteka z DJ-em Ziemkiewiczem.
Na niedzielę, 13 sierpnia zaplanowano Piknik Rodzinny w Bodzanowie. Impreza na stadionie Huraganu Bodzanów ruszy o godz. 15.00. Ale dużo wcześniej, bo o godz. 8.00 rozpoczną się zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży w parku przy stawie oraz ruszą zmagania off road na działce przy ul. Czystej. Natomiast o godz. 10.00 za boiskami Huraganu ruszy wrack race.
Po południu, po oficjalnym otwarciu imprezy, na scenie pojawi się najpierw zespół ludowy Grzybowianki, a później The Voice Orkiestra. O 16.30 ma rozpocząć się występ Andrzeja Rosiewicza w autorskim programie artystycznym. Wieczorem na scenie pojawią się Pudzian Band, Markus P. i Ex Bolo.
W poniedziałek, 14 sierpnia w Kępie Polskiej ruszy rajd rowerowy związany z rokiem rzeki Wisły na Mazowszu. Rajd rozpocznie się o godz. 13.00, a trasy będą liczyć 11 km i 5,5 km. Ale sam rajd to nie wszystko. Będzie pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu płockiego WOPR oraz pokaz sprzętu Straży Rybackiej. Będą konkursy i zabawy rowerowe. O godz. 17.00 zespół ludowy „Grzybowianki” wystąpi w inscenizacji „Nadwiślańskie wesele”. Natomiast o 18.00 ruszy zabawa z zespołem „Karawana”.
Wtorek, 15 sierpnia związany będzie z przypadającym tego dnia świętem kościelnym i państwowym. O godz. 12.00 w kościele w Bodzanowie rozpocznie się msza święta. Półtorej godziny później na rynku w Bodzanowie będzie można obejrzeć inscenizację Bitwy Warszawskiej, zrealizowaną w ramach projektu „Łączy nas historia”. A o godz. 14.00 zostaną złożone kwiaty przy Pomniku Niepodległości.
Później będzie bardziej sportowo. O 16.00 wystartuje II Bieg Krasnala dla najmłodszych mieszkańców Bodzanowa. Natomiast o 17.00 na trasę wyruszą uczestnicy III Biegu Bodzanowskiego. A w przerwach między biegami będą pokazy czirliderek i zumby. Od godz. 13.00 do 19.00 będzie można wykonać bezpłatne badania osteoporozy. Natomiast od 16.00 do 18.00 będą m.in. atrakcje dla dzieci np. bezpłatna fotobudka, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Flis z Liszyna otworzył sezon

Stowarzyszenie Wodniaków gminy Słupno „Flis” po raz 11 uroczyście świętowało otwarcie sezonu wodniackiego na przystani …