Zawody, pikniki, rajd

Niezwykle atrakcyjnie zapowiadają się tegoroczne Dni Bodzanowa. W sumie będzie to kilka imprez wpisujących się w święto gminy, a potrwają od soboty, 12 sierpnia aż do wtorku, 15 sierpnia.
Wszystko rozpocznie się od gminnych zawodów sportowo-pożarniczych połączonych z piknikiem rodzinnym. Zawody i piknik odbędą się na boisku przy szkole w Miszewie Murowanym. Strażacy rozpoczną zmagania o godz. 15.00, a o godz. 18.00 ma ruszyć dyskoteka z DJ-em Ziemkiewiczem.
Na niedzielę, 13 sierpnia zaplanowano Piknik Rodzinny w Bodzanowie. Impreza na stadionie Huraganu Bodzanów ruszy o godz. 15.00. Ale dużo wcześniej, bo o godz. 8.00 rozpoczną się zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży w parku przy stawie oraz ruszą zmagania off road na działce przy ul. Czystej. Natomiast o godz. 10.00 za boiskami Huraganu ruszy wrack race.
Po południu, po oficjalnym otwarciu imprezy, na scenie pojawi się najpierw zespół ludowy Grzybowianki, a później The Voice Orkiestra. O 16.30 ma rozpocząć się występ Andrzeja Rosiewicza w autorskim programie artystycznym. Wieczorem na scenie pojawią się Pudzian Band, Markus P. i Ex Bolo.
W poniedziałek, 14 sierpnia w Kępie Polskiej ruszy rajd rowerowy związany z rokiem rzeki Wisły na Mazowszu. Rajd rozpocznie się o godz. 13.00, a trasy będą liczyć 11 km i 5,5 km. Ale sam rajd to nie wszystko. Będzie pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu płockiego WOPR oraz pokaz sprzętu Straży Rybackiej. Będą konkursy i zabawy rowerowe. O godz. 17.00 zespół ludowy „Grzybowianki” wystąpi w inscenizacji „Nadwiślańskie wesele”. Natomiast o 18.00 ruszy zabawa z zespołem „Karawana”.
Wtorek, 15 sierpnia związany będzie z przypadającym tego dnia świętem kościelnym i państwowym. O godz. 12.00 w kościele w Bodzanowie rozpocznie się msza święta. Półtorej godziny później na rynku w Bodzanowie będzie można obejrzeć inscenizację Bitwy Warszawskiej, zrealizowaną w ramach projektu „Łączy nas historia”. A o godz. 14.00 zostaną złożone kwiaty przy Pomniku Niepodległości.
Później będzie bardziej sportowo. O 16.00 wystartuje II Bieg Krasnala dla najmłodszych mieszkańców Bodzanowa. Natomiast o 17.00 na trasę wyruszą uczestnicy III Biegu Bodzanowskiego. A w przerwach między biegami będą pokazy czirliderek i zumby. Od godz. 13.00 do 19.00 będzie można wykonać bezpłatne badania osteoporozy. Natomiast od 16.00 do 18.00 będą m.in. atrakcje dla dzieci np. bezpłatna fotobudka, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Będą nowe żłobki

Dobra wiadomość dla rodziców najmłodszych dzieci – w gminach powiatu płockiego powstaną nowe żłobki i …