Wsparcie dla Staroźreb

Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o przekazaniu 330 tys. zł wsparcia dla gminy Staroźreby, która najbardziej ucierpiała w powiecie płockim podczas nawałnic na początku sierpnia.
W gminie Staroźreby huragan uszkodził 27 budynków mieszkalnych i 62 gospodarcze. Zerwał ok. 1/3 dachu z kościoła w Staroźrebach. Uszkodził dach w szkołach w Smardzewie i Przeciszewie oraz w kilku remizach strażackich.
330 tys. zł wsparcia przekazane przez samorząd województwa jest przeznaczone właśnie na odbudowę m.in. świetlic wiejskich, budynku OSP i kościoła w Staroźrebach, a także obiektów komunalnych i oświatowych. – W obliczu takich tragedii każdy samorząd powinien czuć, że może liczyć na pomoc i wsparcie. Stąd nasza decyzja. To trudny czas dla mieszkańców i samorządowców. Musimy być solidarni – mówi marszałek Adam Struzik.
Zarząd Mazowsza zdecydował także o wsparciu dla trzech innych gmin, które ucierpiały w sierpniowych nawałnicach. Pomoc w wysokości po 330 tys. zł otrzymają gmina Sośno w województwie kujawsko-pomorskim oraz gminy Lipusz i Dziemiany w województwie pomorskim. W sumie na pomoc poszkodowanym gminom Mazowsze przeznaczy 1 mln 320 tys. zł.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Kto doi krowy? Roboty!

Rolnictwo to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina gospodarki. Jednak wielu z nas nie ma pojęcia …