Wiosenna impreza w Liszynie

Przedszkolaki i emeryci, początkujący i zaawansowani. Każdy mógł wziąć udział w tradycyjnym „Biegu wiosny” w ramach akcji „Słupno biega”. Spośród wszystkich uczestników biegu został wylosowany szczęśliwiec, który otrzymał rower ufundowany przez Stowarzyszenie Nasza Gmina Słupno.
W tym roku „Bieg wiosny” został zorganizowany w Liszynie, a start wyznaczono w stanicy wodnej „Flis”. Do udziału w imprezie zgłosiło się ponad stu uczestników. Bieg rozegrano na dystansach 3 i 8 km. Najmłodsi mogli wystartować w „Biegu Smerfa”. Była też kategoria dla zawodników z kijkami (nordic walking).
Sporą grupę startujących stanowiły osoby, które zawsze biorą udział w „Biegu wiosny” w Słupnie, ale równie liczna była grupa debiutantów. Na starcie biegu pojawili się radni i pracownicy jednostek gminnych. Tradycyjnie na biegu obecna była liczna grupa zawodników z gminy Bodzanów. Do stanicy w Liszynie przyjeżdżały całe rodziny, bo oprócz zmagań sportowych były również inne atrakcje – dla dzieci dmuchańce, grill, stoiska z napojami i dobra muzyka.
Sygnał do startu dał wójt Słupna Marcin Zawadka. A zawodnicy walczyli nie tylko o nagrody pieniężne i rzeczowe. Wśród wszystkich uczestników imprezy został rozlosowany rower. Szczęśliwcem, którego numer startowy wylosowała „sierotka” okazał się Witold Kowalczyk ze Słupna, który zdradził, że ma blisko 20-letni rower i nagroda na pewno mu się przyda. Rower został zakupiony ze składek członków Stowarzyszenia Nasza Gmina Słupno, a wręczył ją członek Stowarzyszenia, radny gminy Jarosław Śliwiński, mieszkaniec Liszyna.
Natomiast w biegu na 8 kilometrów pierwszą nagrodę odebrał Artur Kamiński z Płocka. Drugi na tym dystansie był Paweł Wojtczak, a trzeci Tomasz Wroński. Wśród pań na 8 kilometrów triumfowała Luiza Dąbrowska, przed Anetą Głowacką i Moniką Głowacką. 3 – kilometrowe zmagania wśród panów wygrał Jakub Aksamit. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Ziółkowski, a trzecie Piotr Maciejewski. Wśród pań ten dystans najszybciej pokonała Joanna Koszela-Majewska. Druga na mecie zameldowała się Daria Sawicka, a trzecia Maja Maszewska. Trzykilometorowy spacer nordic walking wygrał Marcin Radomski.

(gsz)
fot. Ze zbiorów UG Słupno

Zobacz kolejny artykuł

Rodzinnie w Maszewie Dużym

Mnóstwo atrakcji, dobrej zabawy i muzycznych doznań – tego wszystkiego było pod dostatkiem podczas wielkiego …