Wiosenna impreza w Liszynie

Przedszkolaki i emeryci, początkujący i zaawansowani. Każdy mógł wziąć udział w tradycyjnym „Biegu wiosny” w ramach akcji „Słupno biega”. Spośród wszystkich uczestników biegu został wylosowany szczęśliwiec, który otrzymał rower ufundowany przez Stowarzyszenie Nasza Gmina Słupno.
W tym roku „Bieg wiosny” został zorganizowany w Liszynie, a start wyznaczono w stanicy wodnej „Flis”. Do udziału w imprezie zgłosiło się ponad stu uczestników. Bieg rozegrano na dystansach 3 i 8 km. Najmłodsi mogli wystartować w „Biegu Smerfa”. Była też kategoria dla zawodników z kijkami (nordic walking).
Sporą grupę startujących stanowiły osoby, które zawsze biorą udział w „Biegu wiosny” w Słupnie, ale równie liczna była grupa debiutantów. Na starcie biegu pojawili się radni i pracownicy jednostek gminnych. Tradycyjnie na biegu obecna była liczna grupa zawodników z gminy Bodzanów. Do stanicy w Liszynie przyjeżdżały całe rodziny, bo oprócz zmagań sportowych były również inne atrakcje – dla dzieci dmuchańce, grill, stoiska z napojami i dobra muzyka.
Sygnał do startu dał wójt Słupna Marcin Zawadka. A zawodnicy walczyli nie tylko o nagrody pieniężne i rzeczowe. Wśród wszystkich uczestników imprezy został rozlosowany rower. Szczęśliwcem, którego numer startowy wylosowała „sierotka” okazał się Witold Kowalczyk ze Słupna, który zdradził, że ma blisko 20-letni rower i nagroda na pewno mu się przyda. Rower został zakupiony ze składek członków Stowarzyszenia Nasza Gmina Słupno, a wręczył ją członek Stowarzyszenia, radny gminy Jarosław Śliwiński, mieszkaniec Liszyna.
Natomiast w biegu na 8 kilometrów pierwszą nagrodę odebrał Artur Kamiński z Płocka. Drugi na tym dystansie był Paweł Wojtczak, a trzeci Tomasz Wroński. Wśród pań na 8 kilometrów triumfowała Luiza Dąbrowska, przed Anetą Głowacką i Moniką Głowacką. 3 – kilometrowe zmagania wśród panów wygrał Jakub Aksamit. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Ziółkowski, a trzecie Piotr Maciejewski. Wśród pań ten dystans najszybciej pokonała Joanna Koszela-Majewska. Druga na mecie zameldowała się Daria Sawicka, a trzecia Maja Maszewska. Trzykilometorowy spacer nordic walking wygrał Marcin Radomski.

(gsz)
fot. Ze zbiorów UG Słupno

Zobacz kolejny artykuł

Zapustnicy ze Szczawina Kościelnego. Odświeżyli polski zwyczaj

„Zapusty” to tradycyjnie ostatnie dni karnawału. Rozpoczyna je tłusty czwartek, a kończą ostatki. W polskiej …