fot. Grzegorz Szkopek

Większy żłobek daje szansę rodzicom

Żłobek w Gąbinie może już przyjmować więcej dzieci. A przyczyniła się do tego rozbudowa placówki. Właśnie otwarto jej nową część.
Niespełna dwa lata temu oficjalnie otwierano żłobek w Gąbinie. Był on pierwszą samorządową tego typu placówką w powiecie płockim, a już został rozbudowany. I to dość znacznie. Zyskał nową kondygnację, w której znalazły się duża sala zabaw, sala snu, jadalnia i łazienka oraz nowa klatka schodowa. Dzięki temu mogły powstać dwie nowe grupy maluchów i teraz żłobek może przyjęć 38 dzieci. To o 14 więcej niż poprzednio.
Rozbudowa żłobka kosztowała blisko 550 tys. zł. Samorządowi Gąbina udało się pozyskać ponad 330 tys. zł dofinansowania z rządowego programu „Maluch”.
W uroczystości oficjalnego oddania do użytku nowej części żłobka wzięli udział m.in. wicestarosta płocki Iwona Sierocka, pełnomocnik prezesa PKN ORLEN ds. społeczności lokalnej Wioletta Kulpa, przedstawiciele wojewody i marszałka Mazowsza, radni. – Rozbudowa żłobka to kontynuacja naszych działań zmierzających do poprawy życia na terenie miasta i gminy. Ten obiekt jest dedykowany najmłodszym, ale służy także ich rodzicom, ułatwiając im życie – mówił burmistrz Gąbina Krzysztof Jadczak.
Dyrektor żłobka Elżbieta Kamińska stwierdziła, że nowa część to mikołajkowy prezent dla rodziców.
– Marzeniem rodziców, których dzieci znalazły się na liście rezerwowej było to, aby ich pociechy znalazły swoje miejsce w żłobku. I marzenia się spełniają – dodała. Dziękowała samorządowcom za ich decyzję o budowie i rozbudowie placówki. Z kolei przewodnicząca rady rodziców Agata Omelan dziękowała za powstanie żłobka, w którym dzieci mają zapewnioną opiekę i mogą się rozwijać.
Z okazji otwarcia dobudowanej części specjalne listy napisali minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska i marszałek Mazowsza Adam Struzik. Po oficjalnym przecięciu wstęgi nowe pomieszczenia zostały poświęcone. A podczas uroczystości nie zabrakło prezentów, jak chociażby spory komplet zabawek od starostwa płockiego. – Byłam na otwarciu żłobka i to już było niezwykłe wydarzenie. Teraz żłobek jest jeszcze większy i piękniejszy. Myślę, że dzieci będą się w nim dobrze czuły, a rodzice bez obaw zostawią w nim swoje pociechy – mówiła Iwona Sierocka.
Burmistrz Krzysztof Jadczak stwierdził, że inwestowanie w edukację jest istotne dla rozwoju gminy, bo daje szansę młodym rodzinom. Zapowiedział również, że samorząd będzie starał się, aby w Nowym Grabiu też powstał żłobek. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Kto doi krowy? Roboty!

Rolnictwo to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina gospodarki. Jednak wielu z nas nie ma pojęcia …