Najnowsze informacje

Co wiedzą o Marszałku?

W SP w Słupnie odbył się powiatowy konkurs historyczny poświęcony życiu i działalności marszałka Józefa Piłsudskiego. To część projektu „Niepodległa” realizowanego w szkole.
Do konkursu zgłosiło się 24 uczniów reprezentujących 10 szkół. W kategorii kl. IV–VI zwyciężyła Olga Śliwińska (SP w Liszynie), przed Kamilem Graczykiem (SP nr 11 w Płocku) i Julią Lewandowską (SP nr 6 w Płocku). W kategorii klas VII i gimnazjum triumfował Maciej Kiełbasa (SP Lelice), drugie miejsce zajął Michał Czubakowski (SP nr 20 w Płocku), a trzecie Julia Czubakowska (SP nr 20 w Płocku).
Dopełnieniem konkursu była wieczornica patriotyczna z udziałem m.in. wójta Słupna Marcina Zawadki, rodziców, nauczycieli, uczniów. – Nasz konkurs to część wielkiego projektu „Niepodległa” na 2018 rok. Podczas wieczornicy zbieraliśmy pieniądze na przygotowanie obelisku, który ma stanąć w Słupnie. Na razie zebraliśmy ponad 600 zł -mówi Anna Mrozowska, nauczycielka historii w SP w Słupnie, organizatorka konkursu i koordynatorka projektu.
Patronami konkursu byli mazowiecki kurator oświaty, Instytut Pamięci Narodowej oraz wójt, który ufundował nagrody za pierwsze miejsca.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Odeszła najstarsza mieszkanka gminy Wyszogród

Po krótkiej chorobie zmarła 103-letnia Marianna Danowska. Była najstarszą mieszkanką gminy Wyszogród i jedną z …

Nowa forma odpustu

W tym roku tradycyjny odpust parafialny w kościele św. Katarzyny w Łęgu Probostwie (gm. Drobin) …