Co wiedzą o Marszałku?

W SP w Słupnie odbył się powiatowy konkurs historyczny poświęcony życiu i działalności marszałka Józefa Piłsudskiego. To część projektu „Niepodległa” realizowanego w szkole.
Do konkursu zgłosiło się 24 uczniów reprezentujących 10 szkół. W kategorii kl. IV–VI zwyciężyła Olga Śliwińska (SP w Liszynie), przed Kamilem Graczykiem (SP nr 11 w Płocku) i Julią Lewandowską (SP nr 6 w Płocku). W kategorii klas VII i gimnazjum triumfował Maciej Kiełbasa (SP Lelice), drugie miejsce zajął Michał Czubakowski (SP nr 20 w Płocku), a trzecie Julia Czubakowska (SP nr 20 w Płocku).
Dopełnieniem konkursu była wieczornica patriotyczna z udziałem m.in. wójta Słupna Marcina Zawadki, rodziców, nauczycieli, uczniów. – Nasz konkurs to część wielkiego projektu „Niepodległa” na 2018 rok. Podczas wieczornicy zbieraliśmy pieniądze na przygotowanie obelisku, który ma stanąć w Słupnie. Na razie zebraliśmy ponad 600 zł -mówi Anna Mrozowska, nauczycielka historii w SP w Słupnie, organizatorka konkursu i koordynatorka projektu.
Patronami konkursu byli mazowiecki kurator oświaty, Instytut Pamięci Narodowej oraz wójt, który ufundował nagrody za pierwsze miejsca.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Świetlica wiejska w Lipiankach

Powstanie świetlicy wiejskiej w Lipiankach (gm. Nowy Duninów) to dobry przykład na to, że więcej …