W bibliotece o finansach

Wspólnie z bibliotekarzami seniorzy z Bulkowa poznawali tajniki finansów i bankowości. Okazją do tego był projekt pod nazwą „O finansach… w bibliotece”.
Do udziału w wyjątkowej lekcji z ekonomii chętnych zaprosili pracownicy Biblioteki Gminnej w Bulkowie w ramach projektu „O finansach… w bibliotece”. – Projekt prowadzony był w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Nasza biblioteka wraz z dziewięcioma innymi placówkami z województwa mazowieckiego, została wybrana przez FRSI do udziału w piątej edycji projektu. Jego głównym celem było poszerzenie wiedzy ekonomicznej wśród osób z grupy 50+ oraz przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób starszych – mówi o projekcie Natalia Maćkiewicz, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Bulkowie.
Projekt obejmował cykl zajęć poświęconych finansom i bankowości. Na podsumowaniu z udziałem wójta gminy Gabriela Graczyka, uczestnicy projektu ocenili pozytywnie przebieg, jak i jakość spotkań oraz prowadzących. Wójt wręczył seniorom certyfikaty ukończeia kursu. – W trakcie organizowanych od maja do końca czerwca spotkań uczestnicy pod kierunkiem odpowiednio przeszkolonych bibliotekarzy mogli korzystać ze specjalnie opracowanego dla nich kursu e-learingowego. Przybliżył im on podstawowe zagadnienia ekonomiczne, szczególnie ważne w życiu codziennym (tj. zakupy przez Internet, bankowość elektroniczna, przeliczanie walut, oszczędzanie czy wpływ polityki banku centralnego na budżet domowy) – przedstawia szczegóły zajęć dla seniorów dyrektor Maćkiewicz.
Kurs zaliczyło 20 seniorów z terenu Gminy Bulkowo. Projekt „O finansach… w bibliotece” realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego został dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

rad
fot. Biblioteka Gminna w Bulkowie

Zobacz kolejny artykuł

Kto doi krowy? Roboty!

Rolnictwo to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina gospodarki. Jednak wielu z nas nie ma pojęcia …