Urząd Marszałkowski podpisał umowy z samorządowcami

Dotacje na projekty sportowe
Przedstawiciele 17 mazowieckich samorządów, w tym trzech z Mazowsza Płockiego, podpisało właśnie umowy z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie projektów związanych z infrastrukturą sportową.
Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2018 to nowy program, który powstał w odpowiedzi na zgłaszane przez mazowieckie gminy i powiaty zapotrzebowanie na ulepszenie lub stworzenie nowych obiektów sportowych. Spośród wszystkich złożonych przez samorządy lokalne wniosków wybrano 69 do dofinansowania. Na te inwestycje samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył prawie 10 mln zł wsparcia.
Ostatnio podpisano umowy z przedstawicielami 17 mazowieckich samorządów. W tym gronie znalazły się trzy z Mazowsza Płockiego. To Sanniki, Drobin oraz Nowy Duninów. Sanniki otrzymają dofinansowanie w wysokości 200 tys. zł na przebudowę boiska rekreacyjnego do piłki nożnej w Sannikach. Miasto i gmina Drobin otrzyma 199 990 zł na budowę boiska wielofunkcyjnego w Rogotwórsku. Natomiast Nowy Duninów zostanie zasilony kwotą 185 608 zł na budowę skateparku przy Szkole Podstawowej w Nowym Duninowie.
– To już kolejne umowy, które podpisujemy z mazowieckimi samorządami na wsparcie rozbudowy bazy sportowej. To bardzo ważna inicjatywa. Ten program stworzyliśmy z myślą o wszystkich tych gminach i powiatach, w których wciąż brakuje miejsc na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Cieszę się, że mogliśmy wygospodarować z naszego budżetu środki na ten cel – mówi członek zarządu województwa mazowieckiego, Elżbieta Lanc.
Wsparcie, jakie otrzymają samorządy, ma pomóc im poprawić warunki, a także zwiększyć dostępność zarówno do nowej, jak i istniejącej już infrastruktury sportowej. Dotacja obejmuje obiekty sportowe ogólnodostępne, w szczególności obiekty umożliwiające masowe uprawianie sportu oraz ogólnodostępną rekreację i integrację lokalnych społeczności. Wśród nich są boiska szkolne – ich budowa, ale też modernizacja (np. montaż oświetlenia, wymiana nawierzchni, dobudowa zaplecza sanitarno-szatniowego itp.), pumptracki (tory uwielbiane głównie przez fanów bmx-ów), skateparki oraz siłownie zewnętrzne.
Dotychczas samorząd województwa przeznaczył 524,5 mln zł na dofinansowanie różnego typu inwestycji sportowych w ramach istniejących wcześniej programów: Programu Rozwoju Bazy Sportowej, „Moje boisko – Orlik” czy części dotyczącej sportu w Samorządowym Instrumencie Wsparcia Rozwoju Mazowsza.
Opr. (gsz)
Fot. Michał Słaby

Zobacz kolejny artykuł

Rodzinnie w Maszewie Dużym

Mnóstwo atrakcji, dobrej zabawy i muzycznych doznań – tego wszystkiego było pod dostatkiem podczas wielkiego …