Urodzinowy Dzień Humoru i Satyry

Kilkaset osób z 30 zaprzyjaźnionych placówek bawiło się na jubileuszowym spotkaniu w Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Przyjechali, by świętować urodziny jednego z najbardziej znanych i lubianych wydarzeń organizowanych w Zakrzewie: Dnia Humoru i Satyry.
Muzyka, tańce, śpiewy, spektakle i mnóstwo doskonałej zabawy. Czyli tak jak zawsze podczas spotkań odbywających się w ramach obchodów Dnia Humoru i Satyry w Zakrzewie. W takiej formule mieszkańcy DPS w Zakrzewie i ich goście z całego kraju bawią się od 25 lat. Trzeba dodać, że placówka w Zakrzewie była pierwszą, która zaproponowała taką formułę spotkań mieszkańców zaprzyjaźnionych DPS-ów, warsztatów terapii zajęciowej – aby się bawić, ale także zaprezentować umiejętności osób niepełnosprawnych, ich pasje i niesamowite pomysły. W czasie minionego ćwierćwiecza każde spotkanie było wędrówką przez sztukę, zabawę w nowej odsłonie zachęcającej uczestników do przygotowania zapadających w pamięć strojów, spektakli, warsztatów, prezentacji. W tym roku bawili się uczestnicy z 30 placówek. Gospodarze przygotowali dla nich warsztaty twórcze. – Nasze 25 urodziny obchodzi z nami ponad 200 osób niepełnosprawnych z 20 placówek pomocy społecznej i rehabilitacji. Spotkanie rozpoczęliśmy warsztatami twórczymi, na których przygotowywaliśmy wiersze i teksty pisane prozą, tańce, piosenki, małe formy teatralne, prace plastyczne i rękodzielnicze, biżuterię, ozdoby kwiatowe i fotografie. Efekty pracy zaprezentowaliśmy podczas gali finałowej – mówiła dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie Iwona Paradowska-Olkowska.
Spotkanie zakończyła wspólna zabawa taneczna, gratulacje i wspomnienia. Do poprzednich edycji i spotkań w Zakrzewie można było powrócić oglądając przygotowaną wystawę fotograficzną.
Spotkanie organizowało Stowarzyszenie Pomocowe w Zakrzewie BLIŻEJ SIEBIE wraz z Domem Pomocy Społecznej i Warsztatem Terapii Zajęciowej w Zakrzewie. Jak co roku organizatorom pomagało grono sprawdzonych wolontariuszy oraz sponsorów.

rad
fot. UMP

Zobacz kolejny artykuł

Radosne kolędowanie w Rogozinie

Już po raz 11. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Faustyny Apostołki Bożego Miłosierdzia odbył …