Uroczystość w Staroźrebach, diamentowe i złote gody

W Staroźrebach świętowano wyjątkowe jubileusze. Pięć par uroczyście obchodziło diamentowe gody, czyli 60 lat małżeństwa, a 14 par złote gody, czyli 50 lat małżeństwa.
Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji jubilatów, celebrowana przez proboszcza staroźrebskiej parafii ks. Bogusława Sabata. Po nabożeństwie uroczystości przeniosły się do lokalu „Anastazja”.
Oprócz rodzin i najbliższych szacownych jubilatów byli też goście oficjalni, m.in. wójt Staroźreb, Józef Stradomski, przewodniczący Rady Gminy, Andrzej Skierski, sekretarz gminy, Honorata Nagórka, kierownik USC, organizator jubileuszowej uroczystości, Agnieszka Kuligowska. To właśnie wójt w imieniu Prezydenta RP odznaczył jubilatów medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.
Podczas życzeń jubilaci usłyszeli słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie, za wierność i rodzinną miłość, za piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Nie zabrakło także pamiątkowych listów gratulacyjnych, kwiatów oraz upominków.
Po oficjalnej części przyszła pora na symboliczną lampkę szampana i wspólny obiad, który był okazją do wspomnień. Muzycznym akcentem uroczystości był występ zespołu „Konkret”.
Diamentowe gody świętowali: Genowefa i Tadeusz Lezińscy, Krystyna i Henryk Całkowie, Halina i Jan Szcześnikiewiczowie, Jadwiga i Leszek Siekluccy oraz Danuta i Stanisław Szymańscy. Natomiast złote gody: Barbara i Sławomir Barankiewiczowie, Bożenna i Jan Boguccy, Zofia i Zdzisław Dąbrowscy, Wanda i Mirosław Durczykowie, Wiesława i Adam Franczakowie, Zofia i Wiesław Karpińscy, Hanna i Stefan Kuklińscy, Barbara i Ignacy Łaciakowie, Cecylia i Andrzej Metrykowie, Daniela i Jerzy Sadowscy, Józefa i Zdzisław Wolińscy, Marianna i Bolesław Zawodniakowie, Teresa i Jan Zawodniakowie oraz Barbara i Antoni Zielińscy.

(gsz)
fot. Ze zbiorów UG Staroźreby

Zobacz kolejny artykuł

Galeria Szkół w Małej Wsi

Koniec roku szkolnego zbliża się nieuchronnie. Już tylko niecałe trzy miesiące dzielą uczniów klas ósmych …