Turniej sołectw w Wyszogrodzie

Na ściernisku przy świetlicy wiejskiej w Marcjance (gm. Wyszogród) rozegrano II turniej sołectw. Aktywnie w ekipie sołectwa Wyszogród zaprezentowali się starosta płocki Mariusz Bieniek i burmistrz Wyszogrodu, Jan Boszko.
Do rywalizacji stanęły reprezentacje sołectw: Drwały, Grodkowo, Marcjanka, Pruszczyn, Rakowo, Rębowo, Słomin i Wyszogród. Ekipy rywalizowały w pięciu konkurencjach.
Zaczęły od „żniw”, które polegały na ścięciu kosą jak największej ilości zboża i wymłóceniu go przy pomocy cepa. Jury brało pod uwagę czas wykonania zadania oraz wagę wymłóconego zboża. Kolejnym zmaganiem był „MasterChef”, który polegał na wyłowieniu łyżką z wody jabłek i pobraniu ze „spiżarni” produktów w celu przygotowania szarlotki. Wszystkie ciasta zostały upieczone. Następnie był „lot z balonem” polegający na pompowaniu balonów w taczce. Po dojechaniu do mety uczestnik miał za zadanie zbić cepem związane balony. „Podróż za jeden uśmiech”, polegała na wyścigu w oponie z dwoma cytrynami w ręku. Drużyny miały za zadanie dociągnąć podróżnika do mety omijając przeszkody, a następnie przygotować sok z cytryn dla drużyny przeciwnej. Ostatnim zadaniem było „lokowanie produktu”, czyli jak najlepsze zaprezentowanie swojego sołectwa. Na zakończenie, sołtysi oraz władze samorządowe urządzili sobie przejażdżkę „rowerem teściowej”, który skomplikowanie skonstruował sołtys Marcjanki.
Ostatecznie zmagania wygrała ekipa sołectwa Rakowo. Oprócz medalu i statuetki nagrodą był bon podarunkowy o wartości 500 zł. Drugie miejsce zajął Słonim (bon o wartości 400 zł), a trzecie Drwały (300 zł). Wszystkie pozostałe drużyny otrzymały bony podarunkowe za uczestnictwo w wysokości 200 zł. Drużyna z Rakowa przekazała przywilej organizacji kolejnej edycji konkursu sołectwu Słomin.
Organizatorem turnieju było sołectwo Marcjanka, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Rakowie oraz Urząd Gminy i Miasta Wyszogród.

(gsz)
fot. Ze zbiorów UGiM Wyszogród

Zobacz kolejny artykuł

Kto doi krowy? Roboty!

Rolnictwo to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina gospodarki. Jednak wielu z nas nie ma pojęcia …