Najnowsze informacje

Targi edukacyjne w Bielsku

W gimnazjum w Bielsku odbyły się X Targi Edukacyjne. Wójt Bielska, Józef Jerzy Rozkosz stwierdził, że to prawdopodobnie ostatnia edycja targów w takiej formule.
Targi odbyły się pod hasłem „Mobilni na rynku – bądź autorem swojej kariery”. Do bielskiego gimnazjum przyjechało 23 wystawców reprezentujących przede wszystkim szkoły ponadgimnazjalne z Płocka, ale nie zabrakło też przedstawicieli Sierpca. Zaprezentowana oferta była bardzo bogata – od szkół ogólnokształcących przez techniczne do klas mundurowych.
Liczne było też grono gimnazjalistów, którzy pojawili się w Bielsku. W sumie było to kilkaset osób ze szkół w Blichowie, Bulkowie, Ciachcinie, Gozdowie, Łęgu Probostwie, Maszewie Dużym, Starych Proboszczewicach, Staroźrebach, Radzanowie. Oprócz zapoznania się z ofertą edukacyjną uczniowie mieli też okazję skorzystać z porad doradców zawodowych z powiatowego i wojewódzkiego urzędu pracy, młodzieżowego biura pracy, młodzieżowego centrum kariery, hufca pracy czy centrum informacji i planowania kariery zawodowej.
Nie zabrakło też różnego rodzaju pokazów. Były m.in. występy wokalno-muzyczne, pokaz doświadczeń chemicznych, fryzjersko-kosmetyczny, barmański, wojskowo-sportowy, musztry strażackiej. Był też kujawiak w wykonaniu przedstawicieli zespołu „Dzieci Płocka” i pokaz tańca nowoczesnego studia tańca Fame.
Dyrektor bielskiego gimnazjum, Ewa Warabida, witając gości, wśród których byli m.in. szef płockiej delegatury kuratorium oświaty Krzysztof Wiśniewski, wójt Józef Jerzy Rozkosz, powiatowa radna Magdalena Woja oraz wystawcy i odwiedzający targi, stwierdziła, że to duża satysfakcja, iż wszyscy tak chętnie przyjmują zaproszenie na targi. – Targi od 10 lat stanowią impuls do podejmowania ważnych wyborów życiowych. Bogata oferta edukacyjna, prezentacja szkół, bezpośrednie rozmowy – to wszystko jest okazją do znalezienia odpowiedzi na pytanie „co dalej?”. Wierzę, że targi spełnią oczekiwania odwiedzających – stwierdziła Ewa Warabida.
Wójt Józef Jerzy Rozkosz stwierdził, że to jubileuszowa edycja targów. – Sądziłem, że tych edycji będzie więcej, ale dzisiaj muszę z przykrością stwierdzić, iż to prawdopodobnie ostatnia edycja targów w tej formule, czyli pod egidą gimnazjum. Oczywiście będziemy się starać, aby targi nadal się odbywały – mówił wójt.
Szef płockiej delegatury kuratorium dziękował za zaproszenie i dodał, że patrząc po liczbie wystawców i odwiedzających, może stwierdzić, iż to jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń na terenie działania płockiej delegatury. – Wybór dalszej ścieżki edukacyjnej zadecyduje w konsekwencji o wyborze zawodu. I wpłynie na to, czy będzie robić to, co lubicie. Dlatego życzę wam dokonania dobrych wyborów – mówił Krzysztof Wiśniewski.
Zanim dyrektor Ewa Warabida wygłosiła formułkę o otwarciu targów, wręczyła dyplomy osobom, które wspierały i sponsorowały imprezę. Organizatorem targów było bielskie gimnazjum i Urząd Gminy.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Urodzinowy Dzień Humoru i Satyry

Kilkaset osób z 30 zaprzyjaźnionych placówek bawiło się na jubileuszowym spotkaniu w Domu Pomocy Społecznej …

Sukces uczennicy z Drobina

Aleksandra Szmidt z Zespołu Szkół w Drobinie zajęła drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych w …