Najnowsze informacje

Szkoły w powiecie płockim. Zapraszają na dni otwarte

Zwiedzanie pracowni lekcyjnych, konkursy, występy i inne atrakcje, a przede wszystkim możliwość rozmowy z dyrekcją, nauczycielami i uczniami, to atuty podczas dni otwartych organizowanych w szkołach prowadzonych przez powiat płocki.
Pod koniec maja podczas dni otwartych będzie można zapoznać się z ofertą Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie oraz Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku. To takie dni otwarte dla spóźnialskich, bo pierwsze edycje imprezy są już za nami. „Staszic” zaprasza 20 i 21 maja w godz. 11.00–13.00, a „Bergerowa” 25 maja.
– Wybór szkoły średniej jest dla młodego człowieka i jego rodziców jedną z najważniejszych decyzji w życiu. To od niej w dużej mierze zależy przyszłość nastolatka. Dlatego tak ważne jest, by ten wybór był świadomy, przemyślany, by pozwalał rozwijać zainteresowania. Nasze szkoły są przygotowane na przyjęcie nawet najbardziej wymagającej młodzieży. Mamy coraz więcej kierunków, bardzo dobrą bazę dydaktyczną, wykwalifikowaną kadrę – mówi starosta płocki Mariusz Bieniek.
W gąbińskim „Staszicu” Liceum Ogólnokształcące oferuje naukę w klasach humanistyczno-społecznej, techniczno-przyrodniczej oraz – co jest absolutną nowością – w klasie pożarniczej. Uczniowie Technikum mogą się kształcić na techników turystyki wiejskiej, hotelarstwa, pojazdów samochodowych, informatyków oraz ekonomistów. Szkoła Branżowa I stopnia oferuje naukę w zawodach mechanika pojazdów samochodowych oraz mechanika-operatora pojazdów i maszyn rolniczych.
ZS w Gąbinie prowadzi również LO dla dorosłych, a także interesujące kursy kwalifikacyjne.
Natomiast ZS im. Leokadii Bergerowej proponuje kształcenie na techników informatyków, grafiki i poligrafii cyfrowej, logistyków, urządzeń i systemów energii odnawialnej, rolników, architektury krajobrazu, weterynarii, spedytorów, organizacji reklamy, hotelarstwa, żywienia i usług gastronomicznych, pszczelarzy. Szkoła Branżowa I stopnia oferuje wykształcenie przyszłym kucharzom.    (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Odeszła najstarsza mieszkanka gminy Wyszogród

Po krótkiej chorobie zmarła 103-letnia Marianna Danowska. Była najstarszą mieszkanką gminy Wyszogród i jedną z …

Nowa forma odpustu

W tym roku tradycyjny odpust parafialny w kościele św. Katarzyny w Łęgu Probostwie (gm. Drobin) …