fot. Ze zbiorów Stada Ogierów w Łącku

Święto na parkurze

W hali łąckiego Stada Ogierów rozegrano ogólnopolskie zawody w skokach przez przeszkody oraz zawody regionalne i towarzyskie. Organizatorzy twierdzą, że od kilkunastu lat nie było zawodów tak dużej rangi.
Do rywalizacji stanęło ok. 100 par. Przez trzy dni w łąckiej hali Stada Ogierów odbyło się kilkanaście konkursów. Najważniejszy z nich wygrał zawodnik KJ Profil Piła Dawid Rakoczy. Na koniu Conraldik IV wygrał Grand Prix, jako jedyny pokonując parkur bezbłędnie, ale to nie koniec. Był drugi na koniu Sanczo. Trzecie miejsce zajął Michał Kubiak na klaczy Galaktyka.
Finał Rundy Srebrnej wygrał Stanisław Piątkowski na koniu Aaron 340. Miejsce drugie i trzecie ponownie zajął Dawid Rakoczy, tym razem na Hatoki i na ogierze Numerus. Natomiast finał Rundy Brązowej należał do Jakuba Kubiaka na klaczy El Dżamara, Jacka Zagora na koniu Rosomak oraz Łucji Majki na klaczy Diamantina.
Ci, którzy zdecydowali się przyjechać na zawody, mieli okazję podziwiać nie tylko konie i jeźdźców. Organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje. Obejmowały m.in. zwiedzanie zabytkowej powozowni oraz stajni Stada Ogierów połączone z prelekcją na temat koni i historii stada, przejażdżki bryczką, na kucyku oraz pokaz woltyżerki sportowej przygotowany przez dzieci z Klubu Jeździeckiego „Łąck”. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Kto doi krowy? Roboty!

Rolnictwo to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina gospodarki. Jednak wielu z nas nie ma pojęcia …