Święto małej ojczyzny

Po raz ósmy mieszkańcy gminy Bulkowo i nie tylko bawili się na Dniach Bulkowa. Święto gminy połączone było z XVI festynem rodzinnym Stowarzyszenia „Nasza przyszłość”.
Organizatorzy zadbali, aby Dni Bulkowa były pełne atrakcji i dobrej zabawy. Tradycyjnie święto gminy rozpoczęło się od dnia sportowego. Był międzyszkolny turniej siatkówki oraz piłki nożnej, futbolowy turniej sołectw, a także turniej siatkówki plażowej. Po raz pierwszy zostały zorganizowane zawody w wędkarstwie spławikowym o puchar wójta gminy.
Kolejny dzień świętowania rozpoczął się od mszy świętej. Po nabożeństwie były występy dzieci i młodzieży z terenu gminy oraz koncert zespołu „The voice orchestra”. – Miło mi, że po raz ósmy razem z państwem możemy zainaugurować Dni Bulkowa – mówił podczas oficjalnego otwarcia imprezy wójt Gabriel Graczyk.
Gospodarz gminy witał gości, wśród których byli m.in. starosta płocki Mariusz Bieniek, radny wojewódzki Paweł Kolczyński, wiceszef Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Tomasz Skorupski, powiatowi i gminni radni.
– To przede wszystkim święto mieszkańców gminy, czas integracji. Tegoroczne Dni Bulkowa są wyjątkowe. W tym roku honorowymi patronami naszych Dni Bulkowa zostali wojewoda mazowiecki i marszałek Mazowsza, a to podnosi rangę naszego święta. Tegoroczne Dni Bulkowa przypadają w wyjątkowym roku. W roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Te minione 100 lat to olbrzymie zmiany w naszym kraju. Ale to też zmiany w naszej małej ojczyźnie – mówił Gabriel Graczyk.
W trakcie oficjalnego otwarcia Dni Bulkowa zostały odczytane listy od europosłanki Juli Pitery i posłów Macieja Wąsika i Macieja Małeckiego. Była to też okazja do wręczenia medali i pucharów za sportowe osiągnięcia oraz stypendiów wójta dla najlepszych uczniów. Otrzymało je 11 uczniów z podstawówek i klas gimnazjalnych.
Po oficjalnej części przyszła kolej na muzyczne atrakcje. Mieszkańcy bawili się podczas występów zespołów Freaky Boys, D Bomb, Akord, Lenart. Oczywiście nie zabrakło innych atrakcji. Były stoiska wystawowe, wesołe miasteczko, kawiarenka Stowarzyszenia „Nasza przyszłość”, konkursy i zabawy dla dzieci, kiermasz staroci. Na wszystkich uczestników imprezy czekała darmowa grochówka.

tekst i fot. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Kto doi krowy? Roboty!

Rolnictwo to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina gospodarki. Jednak wielu z nas nie ma pojęcia …