Sukces ucznia szkoły muzycznej z Gąbina

Spory sukces zanotował na swoim koncie uczeń szkoły muzycznej w Gąbinie, Maciej Domagała. Z ogólnopolskiego konkursu pianistycznego „Roztańczony fortepian” w Inowrocławiu wyjechał z dwoma nagrodami.
W konkursie udział wzięli uczniowie klas fortepianu szkół muzycznych I i II stopnia. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy wiekowe. Ich prezentacje oceniało jury, w którym znaleźli się wykładowcy z akademii muzycznych w Bydgoszczy i Poznaniu.
W kategorii pierwszej zwyciężył Maciej Domagała, uczeń klasy fortepianu szkoły muzycznej w Gąbinie. Podczas przesłuchań konkursowych zagrał Gigue z Suity fis-moll Ch. Rittera, Etiudę g-moll op. 45 nr 18 S. Hellera i Poloneza Es-dur S. Moniuszki. Maciej Domagała otrzymał także nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie narodowego tańca polskiego kompozytora. Ale to nie koniec nagród dla przedstawicieli gąbińskiej szkoły. Nauczyciel Jarosław Domagała otrzymał wyróżnienie za przygotowanie ucznia do konkursu.
Organizatorem konkursu było Centrum Edukacji Artystycznej oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Inowrocławiu. Honorowy patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz prezydent Inowrocławia i Inowrocławskie Towarzystwo Muzyczne Pro Arte.

(gsz)
fot. ze zbirów szkoły muzycznej

Zobacz kolejny artykuł

Piknik integracyjny w Goślicach

Wyjątkowy piknik, który ma na celu integrację dzieci niepełnosprawnych i ich pełnosprawnych rówieśników poprzez zabawę …