Sukces orkiestry dętej ze Starej Białej

Jest w nich siła
Gminna Orkiestra Dęta ze Starej Białej drugi raz z rzędu wywalczyła drugą lokatę w konkursie na najlepszą orkiestrę dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. W konkursie startowały też orkiestry z powiatu sierpeckiego.
Konkurs odbył się po raz czwarty. Siedem orkiestr z całego Mazowsza swoje umiejętności zaprezentowało w Domu Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach (pow. siedlecki). Konkursowe przesłuchania trwały przez cały dzień. Rozbrzmiewały polskie i światowe standardy, aranżacje muzyki poważnej i filmowej, tematy klasyczne.

Alert TP
Alert TP

Każda z orkiestr miała pół godziny na zaprezentowanie swoich umiejętności. Gminna Orkiestra Dęta ze Starej Białej zagrała siedem utworów, m.in. muzykę z filmu „Janosik” czy poloneza z „Pana Tadeusza”. – Jestem bardzo zadowolony z naszego występu. Widać, że na przestrzeni roku trzymamy wysoki poziom. Oczywiście zawsze w głowie jest chęć zwycięstwa, ale nie zawsze się to udaje – mówi kapelmistrz orkiestry, Łukasz Miśkowiec. Dodaje, że poziom konkursu był wysoki, a organizacja i atmosfera doskonałe.
Komisja konkursowa zdecydowała, że nagrodzi nie tylko wszystkie siedem orkiestr, ale także wszystkich kapelmistrzów i szóstkę najmłodszych muzyków. W orkiestrze ze Starej Białej nagrodę dla najmłodszego muzyka odebrała 10-letnia puzonistka Anna Jagodzińska. Konkurs wygrała i odebrała czek na 5 tys. zł Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta Furioso. Gminna Orkiestra Dęta ze Starej Białej za zajęcie drugiego miejsca otrzymała czek na 3,5 tys. zł.
W konkursie startowały także zespoły z powiatu sierpeckiego. Orkiestra OSP Łukomie (gm. Rościszewo) i Parafialna Orkiestra Dęta ze Szczutowa zdobyły wyróżnienie i czeki po tysiąc złotych.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Dni Bulkowa, święto mieszkańców

– Cieszę się, że jest nas tak liczne grono. Bo to z myślą o mieszkańcach …