Stulatki z gminy Brudzeń Duży

Niecodzienne uroczystości odbyły się w gminie Brudzeń Duży. Jednego dnia świętowano setne urodziny dwóch mieszkanek gminy – Barbary Kolczyńskiej i Anny Krzesiak.
Barbara Kolczyńska mieszka w Sikorzu. Podczas II wojny światowej włączyła się w walkę z Niemcami. Dostarczała żywność partyzantom. W wyniku donosu została ujęta przez gestapo i wywieziona we wrześniu 1943 r. do obozu w Auschwitz. Mimo tortur nikogo nie wydała, okaleczona na całe życie z powodu licznych eksperymentów i badań, ale żywa, opuściła obóz 22 maja 1945 r. z numerem obozowym 62 199.
Anna Krzesiak mieszka z najbliższymi w rodzinnym gospodarstwie w Główinie. Wychowała siedmioro dzieci. Doczekała się 24 wnucząt, 37 prawnucząt oraz 7 praprawnucząt.
Obie jubilatki cieszą się dobrym samopoczuciem. Na tak wyjątkowych urodzinach nie zabrakło oficjalnych gości. Szefowa płockiej delegatury urzędu wojewódzkiego, Marlena Mazurska przekazała jubilatkom życzenia od premiera Mateusza Morawieckiego. Wójt Brudzenia Dużego, Andrzej Dwojnych nie krył radości, że na terenie gminy mieszkają tak dostojne jubilatki. Jak przystało na urodziny, nie zabrakło tortu, prezentów i bukietów kwiatów.

 

(gsz)
fot. Ze zbiorów UG Brudzeń Duży

Zobacz kolejny artykuł

Kto doi krowy? Roboty!

Rolnictwo to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina gospodarki. Jednak wielu z nas nie ma pojęcia …