Najnowsze informacje

Stulatka ze Słupna

Stanisława Latecka ze Słupna obchodziła jubileusz setnych urodzin. Z tej okazji był tort i gratulacje od premiera RP. Jubilatkę z najlepszymi życzeniami i koszem kwiatów odwiedził wójt gminy Marcin Zawadka.
Pani Stanisława urodziła się w Kowalewie (obecnie powiat płocki). W Słupnie mieszka wraz z córką Haliną i jej rodziną od końca lat 90. Dochowała się dwójki dzieci, czworga wnuków, sześciorga prawnucząt i jednego praprawnuczka. Cała rodzina spotkała się na urodzinach seniorki.
Jaka jest recepta pani Stanisławy na długowieczność? Uwielbia gorzką czekoladę i muzykę, zwłaszcza w wykonaniu jej utalentowanej prawnuczki Lukrecji, uczęszczającej do szkoły muzycznej oraz do chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses.
Na urodzinach prababci Lukrecja oczywiście zaśpiewała. Był też czas na opowieści o seniorce. – Mama przez całe życie zajmowała się domem. Zawsze była bardzo pracowita i religijna. W czasie II wojny światowej musiała sama sobie jakoś radzić. Tata trafił wtedy do niewoli niemieckiej. Jest niesamowitą ciepłą osobą. Ma doskonałą pamięć. I kochamy ją bardzo za to, że jest – podkreślała ze wzruszeniem córka Lucyna.
Prawnuczkowie Lukrecja i Igor dodawali, że prababcia zawsze o nich dba. – Martwi się wciąż, czy nie jesteśmy głodni. Pewnie zostało jej to z czasów wojny, którą przeżyła – mówi Lukrecja. Igor z kolei dodaje, że prababcia zawsze się z nim dzieli swoją ulubioną gorzką czekoladą. Najbardziej jednak lubi jej ciekawe opowieści o tym, co przeżyła.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Odeszła najstarsza mieszkanka gminy Wyszogród

Po krótkiej chorobie zmarła 103-letnia Marianna Danowska. Była najstarszą mieszkanką gminy Wyszogród i jedną z …

Nowa forma odpustu

W tym roku tradycyjny odpust parafialny w kościele św. Katarzyny w Łęgu Probostwie (gm. Drobin) …