Stulatka z Krzyżanowa

Apolonia Berlińska mieszkanka Krzyżanowa (gm. Brudzeń Duży) świętowała swoje setne urodziny. Na tak dostojnym jubileuszu nie zabrakło szczególnych życzeń i oficjalnych gości.

Wójt Brudzenia Dużego, Andrzej Dwojnych nie krył radości, że jubilatka cieszy się dobrym zdrowiem, a w swoim imieniu i całej społeczności gminy złożył gratulacje i życzenia. – 100 lat to piękny wiek, nacechowany szczególną wartością, którą tworzyły lata doświadczeń, naznaczone blaskami i cieniami codziennego życia. To przeogromna skarbnica, źródło nadziei, z której korzystały, czerpiąc wiedzę i dojrzałość, najdroższe jubilatce osoby. Ten jubileusz jest także szczególnym powodem dumy mieszkańców i władz samorządowych gminy – mówił wójt, życząc pani Apolonii dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności i wielu lat zasłużonego wypoczynku w gronie kochającej rodziny. Do gratulacji i życzeń dołączyli się przewodniczący Rady Gminy Lech Rutkowski i kierownik USC w Brudzeniu Dużym Stanisława Jaskólska.
Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku Marlena Mazurska przekazała jubilatce specjalny list gratulacyjny od premiera Mateusza Morawieckiego i życzenia od wojewody Zdzisława Sipiery. List gratulacyjny od prezesa KRUS wraz z wiadomością o przyznaniu świadczenia honorowego wręczył jubilatce Roman Lutomierski, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Płocku.
Podczas uroczystości Apolonia Berlińska otrzymała bukiety kwiatów, okolicznościową księgę pamiątkową oraz upominki. Na tę niezwykłą uroczystość przygotowany został specjalny tort, a jej uczestnicy odśpiewali chóralne „200 lat”.
Apolonia Berlińska wychowała 7 dzieci, doczekała się 13 wnuków, 15 prawnuków oraz 4 praprawnuków.

(gsz)
fot. Ze zbiorów UG Brudzeń Duży

Zobacz kolejny artykuł

Rodzinnie w Maszewie Dużym

Mnóstwo atrakcji, dobrej zabawy i muzycznych doznań – tego wszystkiego było pod dostatkiem podczas wielkiego …