Spotkanie w DPS w Zakrzewie

Ponad 450 uczestników i gości pojawiło się w DPS w Zakrzewie na “Dniu humoru i satyry”. W tym roku impreza odbyła się już po raz 24.
Do Zakrzewa przyjechali przedstawiciele domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej z całego Mazowsza i nie tylko. Tradycyjnie atmosfera podczas “Dnia humoru i satyry” była pełna radości, a uczestnicy imprezy z niezwykłym zaangażowaniem włączyli się we wszystkie atrakcje przygotowane tego dnia. Przede wszystkim pracowali nad spektaklem “Płynie Wisła”. Ale nie tylko. Były warsztaty plastyczne “w sieci”, czyli plecenie sieci i tworzenie z nich ozdób oraz wyplatanie wikliny, a także literackie lanie wody, czyli prezentacja głoszonych przez uczestników wierszy, piosenek. Nie zabrakło gier zręcznościowych, np. łowienia ryb w misce z wodą czy klejenia łódek.
Na “Dniu humoru i satyry” wśród oficjalnych gości znaleźli się m.in. szefowa Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Małgorzata Lewandowska, wójt Małej Wsi Zygmunt Wojnarowski, powiatowi radni Jadwiga Milewska i Andrzej Kuliński oraz przedstawiciele płockiej delegatury urzędu wojewódzkiego. – Dziękuję za to, że w tak wspaniałej atmosferze możemy po raz kolejny podziwiać dokonania osób niepełnosprawnych – mówiła Małgorzata Lewandowska. Radna Jadwiga Milewska życzyła, aby “Dzień humoru i satyry” trwał do końca świata i o jeden dzień dłużej. Natomiast radny Andrzej Kuliński stwierdził, że w Zakrzewie czuje się niemal jak w domu, bo jest na “Dniu humoru i satyry” po raz 20.
Dyrektor DPS w Zakrzewie, Iwona Paradowska-Olkowska, dziękowała wszystkim uczestnikom za przybycie, wolontariuszom za zaangażowanie przy przeprowadzeniu imprezy, a sponsorom za pomoc w zorganizowaniu “Dnia humoru i satyry”.
Kulminacyjnym punktem był spektakl “Płynie Wisła”. Na scenie wystąpiło 21 zespołów. W kilkuminutowych prezentacjach aktorzy śpiewali, tańczyli, recytowali. Wszystko w jakiś sposób nawiązywało do Wisły. Niektóre z zespołów zaprezentowały się publiczności w bardzo oryginalnych strojach.
Każda z grup uczestnicząca w “Dniu humoru i satyry” wyjechała z Zakrzewa z prezentami, takimi jak dyplomy, słodycze i kapelusze. Zwieńczeniem imprezy była wspólna zabawa przy muzyce.
Organizatorami “Dnia humoru i satyry” byli DPS w Zakrzewie, WTZ w Zakrzewie i Stowarzyszenie “Bliżej siebie” w Zakrzewie.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Piknik integracyjny w Goślicach

Wyjątkowy piknik, który ma na celu integrację dzieci niepełnosprawnych i ich pełnosprawnych rówieśników poprzez zabawę …