Najnowsze informacje

Śpiewali w obcych językach

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie zamienił się w salę koncertową. Wszystko za sprawą Powiatowego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej.
W części konkursowej festiwalu wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zaprezentowali piosenki w wybranym języku obcym – angielskim, niemieckim lub rosyjskim. Zanim jednak zaczęli śpiewać, uczestników konkursu i gości przywitała dyrektor „Staszica” Danuta Kowalkowska-Fiłoniuk.
Jury i publiczność miała okazję usłyszeć piosenki w wykonaniu uczniów szkół podstawowych w Borkach, Czermnie, Gąbinie, Nowym Grabiu, Nowym Kamieniu i Sannikach, z gimnazjów w Gąbinie, Sannikach i Słubicach oraz szkół ponadgimnazjalnych z Wyszogrodu i Gąbina. Jury nie miało łatwego zadania, bo jak stwierdziła jego przewodnicząca Aneta Gładys, uczestnicy festiwalu zaprezentowali wysoki poziom zarówno językowy, jak i muzyczny.
Ostatecznie jury zdecydowało o przyznaniu pierwszej nagrody w kategorii podstawówek Agacie Jasińskiej (SP Czermno), która zaśpiewała piosenkę „Würdest du?”. Drugie miejsce zajęła Natalia Ziółkowska (SP Nowe Grabie), a trzecie Natalia Klarzyńska (SP Gąbin) i Wiktoria Obidowska (SP Nowe Grabie). Wśród gimnazjalistów zwyciężyła Zuzanna Kotowicz (Gimnazjum w Gąbinie) z piosenką „Ende Dezember”. Drugie miejsce przypadło w udziale Michalinie Dobaczewskiej i Wojciechowi Wachowiczowi (Gimnazjum w Sannikach) oraz Weronice Kowalskiej (Gimnazjum w Gąbinie), a trzecie Michalinie Durmaj (Gimnazjum w Słubicach). W gronie uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych pierwszą nagrodę wyśpiewali Wiktoria Kopka oraz Magdalena Sołtysiak i Karol Pisarski (wszyscy ze „Śniadeckiego” w Wyszogrodzie). Drugie miejsce zajęła Weronika Tarka („Staszic” Gąbin), a trzecie Aleksandra Mileska i Przemysław Szablewski („Staszic” Gąbin).
Nagrody zwycięzcom wręczyły Małgorzata Struzik, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych płockiego starostwa, dyrektor Danuta Kowalkowska-Fiłoniuk oraz Katarzyna Królikowska. Nagrody ufundowało płockie starostwo, Goethe-Institut w Warszawie i „Staszic”.
Na zakończenie festiwalu na życzenie publiczności uczennice Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie Wiktoria Kopka (śpiew), Julia Kopka (altówka) i Justyna Stalczewska (klawisze) wykonały piosenkę z repertuaru Anny German.
Patronem honorowym całego przedsięwzięcia był starosta płocki Mariusz Bieniek.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Odeszła najstarsza mieszkanka gminy Wyszogród

Po krótkiej chorobie zmarła 103-letnia Marianna Danowska. Była najstarszą mieszkanką gminy Wyszogród i jedną z …

Nowa forma odpustu

W tym roku tradycyjny odpust parafialny w kościele św. Katarzyny w Łęgu Probostwie (gm. Drobin) …