Najnowsze informacje

Siatkarskie zmagania

Już po raz ósmy gmina Bodzanów stała się stolicą siatkówki powiatu płockiego. Wszystko za sprawą ogólnopolskiego turnieju siatkówki drużyn mieszanych o puchar starosty płockiego.
W hali sportowej gimnazjum w Nowym Miszewie rywalizowało siedem drużyn. Pierwotnie w szranki miało ich stanąć osiem, ale ekipa z gminy Mochowo (pow. sierpecki) ostatecznie nie dotarła na turniej. O puchar starosty płockiego rywalizowały ekipy Komendy Miejskiej Policji w Płocku, płockiego starostwa, gminy Bodzanów, gminy Kadzidło (pow. ostrołęcki), gminy Rybno (pow. sochaczewski), miasta i gminy Glinojeck (pow. ciechanowski) oraz gminy Szreńsk (pow. mławski).
Organizatorami turnieju były płockie starostwo, gmina Bodzanów i Lokalna Grupa Działania „Razem dla Rozwoju”. W imieniu starosty organizacją turnieju zajął się Andrzej Kuliński, radny powiatu, członek Akademii Mistrzów Sportu – Mistrzów Życia. – Celem imprezy jest popularyzowanie piłki siatkowej wśród mieszkańców miast i gmin z terenu całej Polski – mówi Andrzej Kuliński.
Współorganizatorami turnieju były gimnazjum w Nowym Miszewie, Wydział Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Płocku, Akademia Mistrzów Sportu – Mistrzów Życia.
Podczas oficjalnej uroczystości otwarcia turnieju zaprezentowały się wszystkie drużyny. Każda niosła tablicę z nazwą swojej miejscowości i gminy. A później swoje artystyczne umiejętności zaprezentowali uczniowie z SP w Nowym Miszewie, pod kierunkiem instruktorki tańca Anity Lipskiej oraz Oskar Koperski z Nowego Miszewa, który przygotował pokaz tańca breakdance.
Później było losowanie grup i rozpoczęła się rywalizacja na parkiecie. W grupach grano systemem każdy z każdym. Ich zwycięzcy zagrali w wielkim finale. Zespoły z drugich miejsc zagrały o trzecie miejsce w całym turnieju. Pozostałe ekipy zajęły piątą lokatę. Zwycięzcą całego turnieju okazała się ekipa z gminy Bodzanów. Drugie miejsce zajął Glinojeck, trzecie Kadzidło, a czwarte Szreńsk.
Dla wszystkich drużyn puchary ufundował starosta płocki Mariusz Bieniek. Wójtowie i burmistrzowie gmin i miast uczestniczących w turnieju otrzymali medale „Sportowy Przyjaciel Powiatu Płockiego”. A trzy najlepsze zespoły, oprócz pucharów, otrzymały pamiątkowe medale. Dla wszystkich sponsorów Akademia Mistrzów Sportu – Mistrzów Życia ufundowała pamiątkowe statuetki.
Na zakończenie imprezy wicestarosta płocki Iwona Sierocka oraz wójt gminy Bodzanów Jerzy Staniszewski gratulowali zwycięzcom i podziękowali za udział w turnieju oraz zaprosili na następną edycję imprezy.
Patronami honorowymi turnieju byli poseł Piotr Zgorzelski, starosta płocki Mariusz Bieniek oraz wójt Bodzanowa Jerzy Staniszewski.

Nagrody indywidualne
najlepszy atakujący – Łukasz Lewandowski z gminy Bodzanów, puchar ufundowała wicestarosta Iwona Sierocka
najlepsza zawodniczka – Eliza Cichoń z gminy Kadzidło, puchar ufundował radny Andrzej Kuliński
najlepszy zawodnik – Jerzy Jędrzejak z gminy Bodzanów, puchar ufundował przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski
najlepszy VIP – burmistrz Miasta i Gminy Glinojeck Łukasz Kapczyński, puchar ufundował poseł Piotr Zgorzelski
najstarszy uczestnik – Paweł Dąbrowski z gminy Rybno, puchar ufundował wójt Bodzanowa Jerzy Staniszewski
puchar Fair Play ufundował starosta Mariusz Bieniek, a otrzymała go reprezentacja gminy Rybno

(gsz)
fot. Ze zbiorów Starostwa Powiatowego w Płocku

Zobacz kolejny artykuł

Samorządowe regaty w Nowym Duninowie

Jeśli mamy lipiec, to pora na tradycyjne regaty żeglarskie w Nowym Duninowie. To regaty samorządowe, …

400 studentów i wszyscy zdali

Mają konta na Facebooku, tańczą w kręgu, nie opuszczają zajęć, pomysłowością i energią nie raz …