Setne urodziny

W Bodzanowie….


Weronika Jóźwiak, mieszkanka gminy Bodzanów świętowała swoje setne urodziny.
Pani Weronika była świadkiem wielu trudnych, ale i doniosłych wydarzeń w dziejach Polski. W latach 1941-1945 należała do Polskiej Organizacji Zbrojnej, a następnie do Armii Krajowej. Pod pseudonimem „Werka” działała jako łączniczka i sanitariuszka. Za wybitne zasługi w walce z okupantem otrzymała Złoty Krzyż Zasługi z Mieczami. Po wojnie była szykanowana przez komunistyczne władze.
Jubilatka jest mamą nieżyjącej już profesor Janiny Jóźwiak, która była rektorem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Imię Janiny Jóźwiak nosi Szkoła Podstawowa w Cieślach. Obecnie Weronika Jóźwiak mieszka z córką Anną.
Dostojnej jubilatce życzenia złożył we własnym imieniu i władz samorządowych wójt Bodzanowa, Jerzy Staniszewski. Była wiązanka kwiatów i upominki. Były też życzenia od premiera Mateusza Morawieckiego przekazane przez kierownika płockiej delegatury urzędu wojewódzkiego, Marlenę Mazurską oraz życzenia od przedstawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Płocku.

i Radzanowie


W Chełstowie setne urodziny świętowała Marianna Bodal. Goście, którzy odwiedzili jubilatkę, odśpiewali zmodyfikowaną wersję tradycyjnego „sto lat”.
W wyjątkowym dniu jubilatce towarzyszyła rodzina oraz przedstawiciele władz samorządowych. – Setne urodziny to piękna i skłaniająca do refleksji rocznica, gdyż przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, to doświadczyć wielu radości, ale i trudów z nią związanych, to wypełniać czas pracą i poświęceniem dla rodziny i ojczyzny mówił wójt Radzanowa, Sylwester Ziemkiewicz.
Wręczając upominek i bukiet kwiatów, życzył pani Mariannie dalszych lat w dobrym zdrowiu oraz aby każdy kolejny dzień był radosny, pełen życzliwości i miłości osób bliskich. Do życzeń dołączyły się również Jolanta Sochacka, przewodnicząca Rady Gminy oraz Agnieszka Grabarczyk, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Jubilatka otrzymała również gratulacje oraz życzenia od premiera Mateusza Morawieckiego, w imieniu którego list gratulacyjny oraz kwiaty wręczyła Marlena Mazurska, kierownik płockiej delegatury urzędu wojewódzkiego. Były także życzenia od Romana Lutomierskiego, kierownika płockiego oddziału KRUS.
Marianna Bodal urodziła się i całe swoje życie spędziła w Chełstowie. Wraz z mężem zajmowała się prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Wychowała troje dzieci, doczekała się czwórki wnucząt i pięciorga prawnucząt. Jubilatka stwierdziła, że to praca, pogodne usposobienie, modlitwa, aktywność i opieka osób najbliższych jest receptą na długowieczność. Jak przystało na tak ważną uroczystość, nie zabrakło specjalnego tortu i wspólnego odśpiewania „dwustu lat”.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Rodzinnie w Maszewie Dużym

Mnóstwo atrakcji, dobrej zabawy i muzycznych doznań – tego wszystkiego było pod dostatkiem podczas wielkiego …