Seniorzy potrafią się bawić

Po raz kolejny seniorzy udowodnili, że potrafią się bawić. Tym razem w Drobinie, podczas XI Pikniku Seniora.
Piknik był okazją do świętowania 50-lecia działalności seniorów w Drobinie, których dziś reprezentuje koło nr 7 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Wszystko zaczęło się od spotkania seniorów przed drobińskim kościołem. A uczestników pikniku było ponad 500. Tak liczna grupa w towarzystwie orkiestry dętej OSP Drobin przeszła na tereny przy drobińskich stawach.
Seniorzy do Drobina przyjechali z różnych miejscowości. Niemal każda z grup miała jakiś znak rozpoznawczy, którym zazwyczaj był baner z wypisanym zabawnym hasłem. Na przykład baner zarządu rejonowego związku zdobiło hasło „Bierzmy życie na wesoło, pijmy wino, tańczmy wkoło”. Była też „dziarska i wesoła grupa seniorów z Gozdowa” czy z Glinojecka – „zawsze aktywni i radośni”.
Oficjalnego otwarcia pikniku dokonała prezes drobińskiego koła Barbara Jankowska. Minutą ciszy uczczono pamięć Tadeusza Fabisiaka, który ponad 30 lat był prezesem zarządu okręgowego związku w Płocku.
Wśród oficjalnych gości drobińskiego pikniku byli m.in. szefowa Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Małgorzata Lewandowska, prezes zarządu okręgu związku w Płocku, Jadwiga Korneszczuk. Seniorów z terenu swojej gminy przyjechał wspierać wójt Łącka, Zbigniew Białecki. Wśród seniorów z terenu gminy Słubice znalazł się powiatowy radny i były wójt Józef Walewski, ale jak zaznaczył, do Drobina przyjechał już jako senior i uczestnik pikniku.
Jak przystało na piknik, nie zabrakło kiełbasy i kaszanki z grilla oraz dobrej muzyki. Najpierw zagrała orkiestra OSP Drobin, która niedawno wygrała powiatowy przegląd orkiestr dętych. A później sceną zawładnęli Ryszard Wolbach oraz zespół Sekret.

tekst i fot. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Radosne kolędowanie w Rogozinie

Już po raz 11. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Faustyny Apostołki Bożego Miłosierdzia odbył …