Samorządowe regaty w Nowym Duninowie

Jeśli mamy lipiec, to pora na tradycyjne regaty żeglarskie w Nowym Duninowie. To regaty samorządowe, bo żeglarze walczą o trofea przedstawicieli wszystkich szczebli samorządu, czyli marszałka Mazowsza, starosty płockiego i wójta gminy Nowy Duninów.
W niedzielę, 14 lipca na Wiśle w okolicach Nowego Duninowa żeglarze po raz 23. będą się starali zdobyć puchar wójta gminy, po raz 18. starosty płockiego i po raz 16. marszałka Mazowsza. Tradycyjnie regaty w Nowym Duninowie to nie tylko żeglarskie święto, ale też okazja do dobrej zabawy. A organizatorzy postarali się, żeby każdy znalazł coś dla siebie.
Dla żeglarzy regaty zaczną się o godz. 8.00, bo wtedy rozpocznie się przyjmowanie zgłoszeń. Na godz. 10.00 zostało zaplanowane uroczyste podniesienie bandery i otwarcie imprezy. Później będzie odprawa sterników, a start wyścigów w klasach T, T1, T2, T3 i Omega przewidziano na 11.15.
Gdy żeglarze będą na Wiśle, w porcie w Nowym Duninowie i na scenie ruszą atrakcje dla kibiców. O 11.15 rozpoczną się występy dzieci i młodzieży z terenu gminy. Po występach będą zabawy i konkursy dla dzieci prowadzone przez animatorów. Będzie też można skorzystać z odpłatnych rejsów „Spodkiem pływającym”. Na godz. 12.15 zaplanowano natomiast rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego „Listy do Ziemi”.
O godz. 12.30 na scenie zaprezentuje się grupa taneczna z Gminnego Ośrodka Kultury, a o 13.00 rozpocznie się konkurs piosenki ekologicznej. O 14.45 ratownicy płockiego WOPR będą prezentować bezpieczne zachowania nad wodą.
O godz. 15.15 rozpocznie się koncert zespołu Classic, gwiazdy muzyki disco polo. Ok. godz. 16.15 zostaną ogłoszone wyniki regat. A później sceną w dużej mierze zawładnie zespół Ex Bolo/Positive band. Na godz. 17.15 zaplanowano paradę motocykli, a kwadrans później aut 4×4. O godz. 19.30 wystąpi zespół The Brothers. Godzinę przed północą rozpocznie się przestrzenny pokaz laserowy. Oczywiście podczas imprezy w Nowym Duninowie nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Będzie m.in. wesołe miasteczko czy minizoo.
Organizatorami regat są marszałek Mazowsza, starosta płocki i wójt gminy Nowy Duninów.

(gsz)
fot. Katarzyna Majchrowska

Zobacz kolejny artykuł

Kto doi krowy? Roboty!

Rolnictwo to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina gospodarki. Jednak wielu z nas nie ma pojęcia …