fot. Ze zbiorów UG w Bulkowie

Samochód dla OSP Bulkowo

Bardzo uroczysty przebieg miało przekazanie samochodu dla OSP Bulkowo. Ale trudno się dziwić. W historii gminy to pierwszy nowy samochód, jaki otrzymała jednostka OSP.
Nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy OSP Bulkowo to opel movano. Wyposażony jest m.in. w agregat pianotwórczy, wyciągarkę, maszt oświetleniowy, radiostację, zbiornik o pojemności 900 l. Dodatkowo ma nożyce do cięcia stali, pompę pływającą, piłę do cięcia betonu, agregat prądotwórczy oraz dwie piły do cięcia drewna. Auto kosztowało blisko 219 tys. zł. Gmina Bulkowo na jego zakup wyasygnowała nieco ponad 164 tys. zł. Reszta pieniędzy, czyli blisko 55 tys. zł, to dotacja Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Bez wątpienia nowe auto w znaczący sposób zwiększy możliwości ratownicze strażaków z OSP Bulkowo, która jest jedyną jednostką na terenie gminy Bulkowo należącą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
Przekazanie nowego auta strażakom było bardzo uroczyste. Rozpoczęło się od mszy świętej. Samochód został poświęcony przez ks. Sławomira Trzaskę. Natomiast wójt Gabriel Graczyk, przewodniczący Rady Gminy Andrzej Krokowski oraz radny Bogdan Matczak symbolicznie przekazali kluczyki do nowego auta w ręce strażaków z OSP Bulkowo. Ci z kolei dziękowali władzom samorządowym za wsparcie przy zakupie samochodu. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Kto doi krowy? Roboty!

Rolnictwo to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina gospodarki. Jednak wielu z nas nie ma pojęcia …