Rozbawiona „Sołtysiada”

Sportowe zmagania w Nowym Duninowie

W gminie Nowy Duninów turniej sołectw wpisał się już w kalendarz imprez. Teraz odbyła się już ósma edycja „Sołtysiady” i tak jak podczas poprzednich była świetna zabawa.
Po raz pierwszy Gminny Turniej Sołectw, pod patronatem wójta, odbył się w 2010 r. Inicjatorką była ówczesna radna gminy Ewa Kowalak. Mimo, że Ewa Kowalak nie jest już gminną radną, a radną powiatową to wciąż pozostaje główną sprawczynią „Sołtysiady”. Wspierają ją radni gminy, a także wójt Mirosław Krysiak, starosta Mariusz Bieniek, poseł Piotr Zgorzelski oraz liczni sponsorzy.
W tegorocznej „Sołtysiadzie” wzięły udział reprezentacje dziewięciu sołectw. Jak co roku zabawa była wyśmienita, a kibice, którzy licznie stawili się na stadionie w Nowym Duninowie, nie mogli narzekać na brak wrażeń. Wśród gości byli m.in. minister Janusz Onyszkiewicz, przewodniczący Rady Powiatu Lech Dąbrowski, włodarze gminy.

 

Reklama

Siedmioosobowe drużyny startowały w sześciu konkurencjach. Pierwszą był przejazd taczkami, zwanymi powozem, z pasażerem, czyli sołtysem, który obowiązkowo korzystał z parasola chroniącego przed słońcem. Drugie zadanie wymagało siły i jak się okazało odpowiedniej techniki. Toczenie beli siana po torze nie było takie proste. Tor był dość wąski, a bela ogromna. Wśród konkurencji było liczenie groszy na czas, rzut wędką, przelewanie wody z wanny do wiaderka. Były też konkurencje, w które mogła się włączyć publiczność. Do takich należała konkurencja muzyczna. Zanim jednak publiczność zaśpiewała z drużyną, zawodnicy musieli odgadnąć jaką melodię „mruczy” ich lider. A to nie było łatwe.
Na wyniki wszyscy czekali w porcie przy dobrym jadle z duninowskim Kołem Emerytów, gośćmi i artystami. Żelaznym punktem „Sołtysiady” jest występ zespołu „Grzybowianki”. Tradycyjnie „Sołtysiadę” uświetniła parada motocyklistów.
Po podliczeniu punktów pierwsze miejsce wywalczyło sołectwo Nowy Duninów. Puchar posła Piotra Zgorzelskiego dla zwycięzcy z rąk wójta odebrała sołtys Teresa Michalska. Drugą lokatę zdobyło sołectwo Karolewo – Nowa Wieś, a trzecią sołectwo Lipianki.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Rodzinnie w Maszewie Dużym

Mnóstwo atrakcji, dobrej zabawy i muzycznych doznań – tego wszystkiego było pod dostatkiem podczas wielkiego …