Rowerem dookoła Gąbina

Blisko 180 osób wzięło udział w Letnim rajdzie Rowerowym dookoła Miasta i Gminy Gąbin. Do wyboru były dwie trasy, a na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji.
Pierwsza trasa, tzw. wyczynowa liczyła 42 kilometry i przeznaczona była dla bardziej wprawionych rowerzystów. Prowadziła szlakami nadwiślańskimi oraz północnymi szlakami gminy. Na tej trasie pojawili się m.in. przedstawiciele gąbińskich klubów rowerowych Gąbin Team i MUKS Tandem oraz zaprzyjaźnione zespoły np. BeneqTeam z Płocka. W sumie wystartowało kilkudziesięciu rowerzystów.
Mimo niesprzyjającej pogody rowerzyści nie mieli problemów z pokonaniem trasy. W Jordanowie wraz z członkami Stowarzyszenia Przystani 624 uczestnicy rajdu mogli puścić na Wiśle wianki świętojańskie.
Druga trasa liczyła 25 kilometrów i miała charakter rekreacyjny. Pojawiły się na niej całe rodziny. A rowerzyści jechali drogą koszelewską, przez Korzeń, Annopol, Matyldów i Koszelówkę. Na trasie pojawiło się blisko 140 rowerzystów.
Podsumowanie rajdu odbyło się przy gąbińskim gimnazjum, gdzie na uczestników czekały przekąski z grilla, obsługiwanego przez pracowników urzędu Miasta i Gminy Gąbin. Było też losowanie nagród i upominków. Wylosowani szczęśliwcy otrzymali m.in. namioty, zabawki, szaliki sportowe, piłki, koszyki turystyczne oraz gadżety przydatne podczas wypraw rowerowych. Nagrody wręczał burmistrz Gąbina, Krzysztof Jadczak, który wraz z małżonką, jako znany miłośnik jazdy na rowerze, pokonał obie rajdowe trasy, przejeżdżając ok. 70 km. Na podsumowaniu rajdu nie zabrakło przedstawicieli współorganizatorów imprezy, czyli prezesa MUKS Tandem Gąbin, Wiesława Rybickiego oraz wiceprezesa Gąbin Team, Roberta Straszewskiego.
Nad bezpieczeństwem rowerzystów na trasach czuwali strażacy z OSP Gąbin.

(gsz)
fot. Wojciech Olszewski

Zobacz kolejny artykuł

Radosne kolędowanie w Rogozinie

Już po raz 11. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Faustyny Apostołki Bożego Miłosierdzia odbył …