Rower w szkole

W Szkole Podstawowej w Małej Wsi zakończył się projekt „Rower w szkole”. Był on kontynuacją Ligi Hi-Ro i wyjazdów na tor kolarski w Pruszkowie, ale miał też nowy element, czyli szkolny turniej rowerowy.
Projekt realizował Klub Historyczno-Rowerowy, działający przy małowiejskiej podstawówce, przy wsparciu Stowarzyszenia „Szansa na rozwój”. A przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie w konkursie ofert na realizację zadań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej na terenie gminy.
W Lidze Historyczno-Rowerowej pierwsze punkty zdobyły panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich „Malwa”, które przy wsparciu GCK MultiOsada wyruszyły w maju w kolorowym rowerowym pochodzie. Później była wyprawa piątoklasistów w Dzień Dziecka z Małej Wsi przez Gałki do Reczyna, dwukrotna podróż do Bodzanowa, rodzinny rajd rowerowy do Wyszogrodu, rowerowe wycieczki do Dzierżanowa.
Nowy element projektu, czyli szkolny turniej rowerowy, został rozegrany w małowieskiej hali sportowej. Były to zawody sprawnościowe na torze przeszkód dla uczniów szkół z terenu gminy, promujące bezpieczną jazdę na rowerze. W turnieju wzięły udział cztery drużyny – z Dzierżanowa, Podgórza i dwie z Małej Wsi.
Ostatnią atrakcją projektu była wyprawa na tor kolarski w Pruszkowie. 30 młodych miłośników rowerów mogło pojeździć w profesjonalnych warunkach na rowerach typu „ostre koło” oraz na treningowych rowerach stacjonarnych. I zobaczyć, w jakich warunkach trenuje kadra narodowa kolarzy torowych.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Mural w Dobrzykowie

W Dobrzykowie (gm. Gąbin), w 79. rocznicę Bitwy pod Dobrzykowem, uroczyście odsłonięto mural upamiętniający żołnierzy …

Stypendia w Słupnie

Wójt Słupna Marcin Zawadka wręczył stypendia dla najlepszych uczniów szkół podstawowych, zamieszkałych na terenie gminy. …