Rodzinnie w Maszewie Dużym

Mnóstwo atrakcji, dobrej zabawy i muzycznych doznań – tego wszystkiego było pod dostatkiem podczas wielkiego festynu rodzinnego, który po raz 19 zorganizowano przy Szkole Podstawowej w Maszewie Dużym (gm. Stara Biała).

Ale w tym roku festyn miał trochę inną formułę. Oprócz piknikowych atrakcji został połączony z koncertem, którego gościem specjalnym była Aleksandra Szwed z zespołem The Czad Makers. – To połączenie pikniku i koncertu to nowość. Myślę, że wypadnie to dobrze. Tego typu festyny rodzinne organizowane są przez wszystkie nasze szkoły i przedszkola. To dobra okazja, aby się spotkać, wspólnie bawić, integrować – mówił wójt Starej Białej Sławomir Wawrzyński.
Organizatorzy festynu, czyli nauczyciele i pracownicy maszewskiej podstawówki, przygotowali mnóstwo atrakcji i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Był tenis stołowy, cieszący się dużą popularnością skok wzwyż, przenoszenie wody w szklankach, tor przeszkód, minikrykiet, skoki na piłkach, skoki w workach, twister, zabawy z chustą animacyjną, ringo. Były też plenerowe szachy, a w szkole można było pobawić się robotami. Do tego wszystkiego darmowy popcorn i wata cukrowa oraz fotobudka, które zasponsorowała Rada Rodziców.
Jak przystało na piknik rodzinny, całe rodziny brały udział w niektórych konkurencjach. Tak było np. na torze przeszkód, gdy 5-letni Leoś Leszczyński pokonał swojego tatę Pawła.
– Bardzo mi się tutaj podoba, a tor przeszkód jest fajny. I wygrałem z tatą – mówił Leoś. – Następnym razem ja wygram – ripostował tata.
Z uznaniem o pikniku mówiła też pani Ola z Maszewa Dużego: – Takie festyny są bardzo potrzebne. To okazja do integracji między dziećmi, ale też między rodzicami. Od momentu, gdy powstała szkoła, to festyny są największą atrakcją w naszym Maszewie. Dzieci bardzo chętnie na nie przychodzą. Niektóre nie chciały wracać do domu po lekcjach, tylko od razu iść na festyn. To też taki dobry wstęp do wakacji.

Alert TP
Alert TP

Na festynie można było też spotkać parlamentarzystów, a dokładniej senatora Marka Martynowskiego. – Od 11 lat jestem mieszkańcem Maszewa Dużego i jestem na pikniku prawie z całą rodziną. Nie ma najstarszej córki, która od dwóch lat studiuje w Gdańsku. Takie festyny to świetna inicjatywa, okazja do poznania się i dobrej zabawy – mówił Marek Martynowski.
Po części „pod chmurką” wszyscy uczestnicy pikniku zostali zaproszeni do hali widowiskowo-sportowej na część muzyczną, przygotowaną przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. W koncertowych planach był występ Gminnej Orkiestry Dętej i Aleksandry Szwed z zespołem The Czad Makers, ale pojawiła się niespodzianka. Był to występ uczennicy ósmej klasy maszewskiej podstawówki, Natalii Pycek, która jest finalistką Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Energetyczną część muzyczną i prawdziwy entuzjazm wywołał końcowy akord koncertu, czyli wspólne zagranie i zaśpiewanie przez gości wieczoru oraz Gminną Orkiestrę Dętą przeboju Tiny Turner „Simply the best”.

tekst i fot. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Na drogi do pól

Ponad 4,2 mln złotych trafiło do gmin powiatu płockiego, sierpeckiego, gostynińskiego, sochaczewskiego i żyrardowskiego na …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.