Najnowsze informacje

Rodzice dzieci: chcą zamknąć szkołę specjalną w Goślicach…

Kilkanaście lat temu na terenie Domu Pomocy Społecznej w Goślicach powstał Zespół Szkół Specjalnych, do którego należały szkoła podstawowa i gimnazjum. Dziś jest to 8-klasowa szkoła podstawowa i szkoła przysposabiająca do pracy. W sumie uczy się tam 55 dzieci upośledzonych umysłowo i ruchowo. Ponadto 12 najmłodszych dzieci korzysta z wczesnego wspomagania rozwoju. Przez te lata współpraca obu placówek układała się wzorowo.
Niestety, bardzo dobra współpraca zaczęła się psuć w ubiegłym roku. – Nagle dowiedzieliśmy się, że nasze dzieci przeszkadzają i trzeba je usunąć z niektórych pomieszczeń należących do DPS. Istniejąca przy szkole, ale z korzyścią dla wszystkich Sala Doświadczeń Świata ma zostać usunięta, bo jest za ciasno. Musimy się wyprowadzić z niektórych pomieszczeń – mówią rodzice dzieci uczących się w szkole.
Kiedy tylko dotarła do nich informacja, że coś się dzieje, pilnowali, by oprotestowywać kolejne decyzje dotyczące szkoły. Ale nie na wszystko mieli wpływ. Nie mogli zapobiec likwidacji dogoterapii i hipoterapii. Nagle okazało się, że zniknął pies i koń, które bardzo wspomagały terapię ich dzieci. Nie mieli też wpływu na odchodzące ze szkoły nauczycielki. Z nieoficjalnych źródeł docierały do nich informacje, że praca w Goślicach wkrótce się skończy.

Zobacz kolejny artykuł

Odeszła najstarsza mieszkanka gminy Wyszogród

Po krótkiej chorobie zmarła 103-letnia Marianna Danowska. Była najstarszą mieszkanką gminy Wyszogród i jedną z …

Nowa forma odpustu

W tym roku tradycyjny odpust parafialny w kościele św. Katarzyny w Łęgu Probostwie (gm. Drobin) …