Rajd „Brwileńska Ostoja”

Po raz siódmy miłośnicy pieszych wędrówek i historii spotkali się na Rajdzie Miejscami Pamięci Narodowej,, Brwileńska Ostoja” (gm. Stara Biała).
Na tegoroczną trasę rajdu wyruszyło kilkanaście drużyn, w sumie ponad 200 osób. To kolejny rekord frekwencji. Wśród uczestników dominowała szkolna młodzież, ale nie zabrakło też całych rodzin nawet z małymi dziećmi w wózkach.
Trasa liczyła prawie 13 kilometrów i wiodła pięknymi szlakami brwileńskiego lasu. Zadaniem każdej z drużyn było odnalezienie punktów kontrolnych, na których uczestnicy odpowiadali na pytania z zakresu m.in. historii, surwiwalu i topografii, otrzymując w zależności od posiadanej wiedzy odpowiednią liczbę punktów.
Na zakończenie rajdu uroczyście wręczono puchary zwycięzcom. Puchar za pierwsze miejsce otrzymała drużyna mieszkańców Ludwikowa i Wyszyny. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Ponadto każda z drużyn otrzymała w prezencie bony na zakup sprzętu sportowego. Indywidualne nagrody dla uczestników ufundowali radni – Mariusz Downarowicz oraz Leszek Majczyna. Zwieńczeniem „Brwileńskiej Ostoi” było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.
Jak co roku organizatorem rajdu był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Starej Białej oraz Nadleśnictwo Płock. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy z OSP Brwilno. Pomysłodawcą oraz realizatorem technicznym rajdu było Stowarzyszenie Tradytor wraz z 1 Maszewską Drużyną Harcerzy ZHR „Białe Wilki” oraz Szczepem Harcerskim ZHP „Alvarium” z Płocka.

(gsz)
fot. Roman Gęsiarz

Zobacz kolejny artykuł

Galeria Szkół w Małej Wsi

Koniec roku szkolnego zbliża się nieuchronnie. Już tylko niecałe trzy miesiące dzielą uczniów klas ósmych …