Psie sprawy w Małej Wsi

Szkoła Podstawowa w Bodzanowie oraz schronisko w Małej Wsi wspólnie zorganizowały niecodzienną akcję. Inicjatywa „Puste schronisko” ma na celu adopcję zwierząt, które przebywają w hotelu dla bezdomnych psów.
Zasady akcji są bardzo proste. Każde dziecko wybiera jednego psa, dla którego szuka nowego domu. Dzieci zostały do tego zadania specjalnie przygotowane. Podczas trwającego roku szkolnego brały udział w „Lekcjach miłości do zwierząt”, które prowadził Tomasz Justyniarski, znany obrońca zwierząt, autor książek dla dzieci oraz rzecznik Towarzystwa Obrony Zwierząt RP. Uczniowie poznali zasady procedury adopcyjnej, dowiedzieli się również jak mogą dotrzeć do osób dorosłych, które mogłyby przygarnąć psa. Dzieci znają sytuację zwierząt, które trafiły do schronisk i chcą im pomóc.
Akcja dopiero się rozpoczęła, uczniowie odwiedzili schronisko, aby wybrać psiaki, których „agentami” zostaną. Na nowy dom czeka ok. 40 zwierzaków. To pierwsza taka akcja w Polsce, inicjatorzy mają nadzieję, że zakończy się ona pełnym sukcesem, czyli znalezieniem domów dla wszystkich podopiecznych. Liczą również na to, że znajdą naśladowców w całym kraju. W dłuższej perspektywie chcieliby, aby schroniska stały się jedynie chwilowym punktem kontaktowym dla zaginionych zwierząt.

Eliza Kinalska|
fot. Ze zbiorów hotelu dla psów w Małej Wsi

Zobacz kolejny artykuł

Kto doi krowy? Roboty!

Rolnictwo to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina gospodarki. Jednak wielu z nas nie ma pojęcia …