Przełaje w Radzanowie

W Radzanowie odbył się XIX jesienny bieg przełajowy na Mazowszu. W sumie we wszystkich biegach wystartowało ponad 700 osób.
Organizatorami imprezy był Uczniowski Klub Sportowy „Atleta” i SP w Radzanowie. W biegach rozegranych w 20 kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców uczestniczyło 580 uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z 11 szkół powiatu płockiego oraz Samorządowego Przedszkola w Radzanowie. W dwóch ostatnich kategoriach, czyli „Biegu 100-lecia”, uczestniczyła rekordowa liczba zawodników – 60 kobiet i 76 mężczyzn. Były to biegi otwarte dla wszystkich chętnych, upamiętniające rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Łącznie w zawodach pobiegło 716 osób.
Zawody uroczyście otworzyli wójt Radzanowa Sylwester Ziemkiewicz, dyrektor SP w Radzanowie Bolesław Urbaniak oraz prezes „Atlety” Ireneusz Gontarek. Po ukończonych biegach każdy uczestnik mógł liczyć na ciepłą herbatę. Dla zwycięzców indywidualnych były medale, dyplomy i okolicznościowe koszulki sportowe oraz statuetka dla zdobywcy I miejsca. W „Biegu 100-lecia” zostały rozlosowane nagrody rzeczowe ufundowane przez SP w Radzanowie.
Impreza została zorganizowana dzięki pozyskaniu przez UKS „Atleta” środków w ramach konkursów na upowszechnianie sportu z gminy Radzanowo i Starostwa Powiatowego w Płocku.

(gsz)
fot. Ze zbiorów SP w Radzanowie

Zobacz kolejny artykuł

Kto doi krowy? Roboty!

Rolnictwo to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina gospodarki. Jednak wielu z nas nie ma pojęcia …