Pracownia Orange w Bulkowie

Bardzo uroczyście oficjalnie otwarto „Pracownię Orange” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bulkowie.
Biblioteka w Bulkowie stoczyła zwycięską walkę w internecie, aby to właśnie tu powstała „Pracownia Orange”. Udało jej się zmobilizować swoich przyjaciół i sympatyków na systematyczne oddawanie głosów w internetowym plebiscycie, dzięki czemu znalazła się w gronie kilkudziesięciu placówek, które zyskały takie pracownie. A „Pracownia Orange” to przede wszystkim nowoczesna przestrzeń w bibliotece, która została zmodernizowana oraz wyposażona w sprzęt oraz dostęp do internetu o wartości prawie 30 tys. zł.
Nic dziwnego, że oficjalne otwarcie „Pracowni Orange” było bardzo uroczyste. Było tradycyjne przecięcie wstęgi. Wójt Bulkowa Gabriel Graczyk dziękował wszystkim za zaangażowanie w działania mające na celu powstanie pracowni. Były też podziękowania i prezenty od uczniów z SP w Blichowie. I krótkie przedstawienie w wykonaniu pierwszoklasistów.
Goście mieli okazję zwiedzić pracownię i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na specjalnie przygotowanej „Orange ściance”. Natalia Maćkiewicz, dyrektor GBP w Bulkowie, a jednocześnie lider projektu „Pracownia Orange – sercem naszej gminy”, przedstawiła w prezentacji drogę od powstania pomysłu, napisania wniosku, poprzez plebiscyt internetowy, ogłoszenie wyników i remonty.
Dyrektor GBP wręczyła też dyplomy osobom i instytucjom, które przyczyniły się do utworzenia „Pracowni Orange”. Zwieńczeniem uroczystości był ogromny tort.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Setne urodziny

W Bodzanowie…. Weronika Jóźwiak, mieszkanka gminy Bodzanów świętowała swoje setne urodziny. Pani Weronika była świadkiem …

Dla producentów świń

Refundacja z ARiMR Trwa nabór wniosków na refundację do 75 proc. wydatków poniesionych na walkę …