Potyczki sołectw

Entuzjaści futbolu spotkali się w hali w Radzanowie, aby podziwiać zmagania zespołów, które wystartowały w VI edycji turnieju sołectw o puchar wójta i Rady Gminy Radzanowo.

W turniejowe szranki stanęło osiem zespołów: Ciółkowo, Dźwierzno, Juniorzy, Nowe Boryszewo, Oldboy’s Polonia, Radzanowo, Radzanowo-Dębniki i Woźniki. Turniej otworzyła przewodnicząca Rady Gminy, Jolanta Sochacka, która dokonała pierwszego kopnięcia piłki.
Ekipy zostały podzielone na dwie grupy, z której do półfinałów awansowały po dwa najlepsze zespoły. W 12 meczach fazy grupowej padło łącznie 36 goli. Awans do półfinału z pierwszego miejsca wywalczyli Nowe Boryszewo i Ciółkowo, a z drugiego Radzanowo i Radzanowo-Dębniki.
W pierwszym półfinale Nowe Boryszewo pokonało Radzanowo-Dębniki 3: 1. Drugi półfinał był bardzo zacięty. Przy wyniku 2:1 dla Ciółkowa sędzia nakazał opuścić boisko jednemu z zawodników z ekipy Radzanowa. Gra w osłabieniu dodała animuszu radzanowskiej drużynie i doprowadziła do remisu 2:2 w regulaminowym czasie. W rzutach karnych lepsze okazało się Radzanowo, wygrywając 3:2.
W meczu o brąz pomiędzy Ciółkowem a Radzanowem-Dębniki w regulaminowym czasie był remis 1:1. W karnych lepsze okazało się Ciółkowo (2:1). W wielkim finale drużyna z Radzanowa pokonała ekipę Nowego Boryszewa. Królem strzelców został Filip Orłowski (Nowe Boryszewo), najlepszym zawodnikiem Rafał Bratkowski (Radzanowo), a bramkarzem Piotr Majchrzak (Oldboy’s Radzanowo).
Podsumowując turniej wójt Radzanowa, Sylwester Ziemkiewicz dziękował za sportową walkę i wielkie emocje. Koordynatorem turnieju była Magdalena Kosielińska.

(gsz)
fot. Ze zbiorów UG Radzanowo

Zobacz kolejny artykuł

Piknik integracyjny w Goślicach

Wyjątkowy piknik, który ma na celu integrację dzieci niepełnosprawnych i ich pełnosprawnych rówieśników poprzez zabawę …