Pół wieku razem w Bodzanowie i Małej Wsi

Po siedem par z gminy Bodzanów i gminy Mała Wieś odebrało medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. W Małej Wsi pięć par świętowało złote gody, jedna 55-lecie małżeństwa, a jedna 60-lecie.
Medale przyznane przez Prezydenta RP jubilatom wręczył wójt Małej Wsi, Zygmunt Wojnarowski. Wśród gości uroczystości byli m.in. kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Elżbieta Marciniak i rodziny jubilatów. Podczas tak podniosłej uroczystości nie zabrakło wspólnego odśpiewania „Stu lat” i toastu symboliczną lampką szampana. Dla jubilatów i gości z programem artystycznym wystąpili harcerze z 64 Artystycznej Drużyny Harcerskiej „Zośka i Alek” z Małej Wsi.
Medale otrzymali Hanna i Jan Krystek (60 lat małżeństwa), Teresa i Kazimierz Ruszczak (55 lat małżeństwa), Teresa i Stanisław Adamczyk, Jadwiga i Witold Dombrowscy, Barbara i Lech Kania, Marianna i Edward Macion, Stanisława i Józef Sobczak.
Pary, które przeżyły w związku małżeńskim co najmniej 50 lat, a nie zostały jeszcze uhonorowane medalem „Za długoletnie pożycie małżeńskie” mogą zgłaszać się do Urzędu Stanu Cywilnego w Małej Wsi (tel. 24 269 79 68).
W Bodzanowie uroczystość odbyła się w sali Urzędu Gminy. Tutaj także medale jubilatom wręczył wójt Bodzanowa Jerzy Staniszewski. – Państwa obecność dowodzi, że dochowaliście wbrew wszelkim przeciwnościom przysięgi małżeńskiej. Bo przecież miłość jest nie tylko braniem, ale i dawaniem, budowaniem, nie niszczeniem, a zaufaniem, cierpliwym znoszeniem i dzieleniem każdego sukcesu i porażki. Rocznica ślubu to szczególna okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co się osiągnęło podczas wspólnego życia. Państwa rocznica to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń
– mówił wójt.
Jubilatom życzenia złożyli także przewodniczący Rady Gminy Paweł Różański i kierownik USC Renata Golat. Oprócz odznaczeń były listy gratulacyjne i kwiaty.
W Bodzanowie złote gody świętowali Jadwiga i Zbigniew Czerniccy, Stanisława i Wiesław Dudzińscy, Henryka i Ryszard Dylewscy, Krystyna i Edward Jasińscy, Hanna i Stanisław Multonowie, Maria i Henryk Skowyrscy, Halina i Henryk Wyrębkowscy.

(gsz)

fot. Ze zbiorów USC w Małej Wsi


Jubilaci z Małej Wsi

 

fot. Ze zbiorów UG w Bodzanowie


Złote gody w Bodzanowie

Zobacz kolejny artykuł

Kto doi krowy? Roboty!

Rolnictwo to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina gospodarki. Jednak wielu z nas nie ma pojęcia …