Podsumowanie WOŚP w płockim starostwie

57 osób otrzymało specjalne podziękowania za aktywny udział w tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – To był rekordowy finał w powiecie płockim nie tylko ze względu na kwotę, jaką udało się zebrać, ale także na liczbę sztabów na naszym terenie. Bardzo państwu dziękuję za to ogromne zaangażowanie – mówił starosta płocki Mariusz Bieniek podczas uroczystego podsumowania WOŚP w powiecie.
Sala w płockim starostwie wypełniła się po brzegi. Wśród wolontariuszy były zarówno dzieci, jak i osoby starsze, dziewczęta, chłopcy, panie i panowie. – W sztabach w naszym powiecie pieniądze zbierało kilkuset wolontariuszy, dlatego nie byliśmy w stanie zaprosić ich wszystkich na spotkanie. Poprosiliśmy o obecność symboliczne delegacje z każdej gminy złożone z trojga wolontariuszy, którzy uzbierali najwięcej pieniędzy. Towarzyszą im szefowie sztabów i opiekunowie – mówiła dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Karolina Koper.
W spotkaniu wzięli udział m.in. starosta Mariusz Bieniek, wicestarosta Iwona Sierocka, przewodniczący Rady Powiatu Lech Dąbrowski, powiatowi radni, przedstawiciele władz gmin. Staroście w podziękowaniach, pomagała wicedyrektor SP im. K. K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie Sylwia Szmulewicz, która wylicytowała w tym roku podczas WOŚP obiad z Mariuszem Bieńkiem.
Zanim rozpoczęło się wręczanie podziękowań, swoje artystyczne umiejętności zaprezentowali uczniowie „Śniadeckiego” z Wyszogrodu, którzy zagrali i zaśpiewali kilka znanych polskich piosenek.
Starosta Mariusz Bieniek przypomniał, że sztaby w tym roku były w 11 gminach, że w sumie udało się zebrać ok. 234 tys. zł, a najlepszym wynikiem ponownie może się pochwalić gm. Bodzanów – ponad 43 tys. zł. W tej kwocie niebagatelne znaczenie miał Wojciech Janowski, znany jako Groszek Off Road, który – wspólnie z przyjaciółmi – uzbierał ponad 11 tys. zł. – Chcemy, jako powiat, inwestować w ludzi, wspierać ich pomysły i działalność. Dlatego życzę państwu, abyście swoją postawą zarażali kolejne pokolenia. Dla nas to wielka radość, że możemy współpracować z takimi ludźmi, jak wy – zwracał się do gości Mariusz Bieniek.
– Jesteście ludźmi, którzy pracują i działają sercem, bez oglądania się na politykę i korzyści. Dziś WOŚP jest dyskredytowana przez niektóre środowiska, ale te wszystkie nieprzychylne komentarze nie są w stanie ani w was, ani w nas zniszczyć zapału, z którym chcemy pomagać – mówił Lech Dąbrowski.
Powiatowy radny Andrzej Kuliński przypomniał, że zaangażował się w WOŚP od pierwszego finału. W sumie powołał 21 sztabów. – Moim marzeniem było, abyśmy, jako jeden wspólny sztab powiatowy, zebrali milion złotych. I tak się stało. Trochę szkoda, że teraz nie ma takiego jednego wspólnego sztabu, ale nasi mieszkańcy nadal są hojni – podkreślał radny.
Zwieńczeniem spotkania był orkiestrowy tort.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Mural w Dobrzykowie

W Dobrzykowie (gm. Gąbin), w 79. rocznicę Bitwy pod Dobrzykowem, uroczyście odsłonięto mural upamiętniający żołnierzy …

Stypendia w Słupnie

Wójt Słupna Marcin Zawadka wręczył stypendia dla najlepszych uczniów szkół podstawowych, zamieszkałych na terenie gminy. …