Po sezonie turystycznym trzeba posprzątać Kępę Polską

Ślady po turystach
Od kilku lat, na koniec sezonu, strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kępie Polskiej oraz mieszkańcy miejscowości spotykają się koło Strażnicy, a potem sprzątają teren plaży i okolice nad rzeką Wisłą.
– To już taki nasz zwyczaj, że w ostatni wakacyjny weekend sprzątamy okolice Kępy Polskiej. W tym roku spotykamy się 1 września o godz. 9.00 przy Strażnicy OSP, a potem z workami idziemy w teren. Zbieramy pozostałości po turystach około 5 godzin, a potem w nagrodę mamy ognisko. Dla sprzątających nie zabraknie kiełbaski – zapewnia w swoim imieniu i kolegów strażaków prezes OSP Krzysztof Stawiarski.
Przeprowadzenie akcji jest możliwe dzięki współpracy z Urzędem Gminy Bodzanów. Na miejsce zbiórki przywożone są worki na śmieci, a po skończonej pracy przyjeżdża ciągnik z przyczepą i zabiera zebrane odpady na wysypisko. W sumie jest kilkadziesiąt dużych, pełnych worków.
Zarząd OSP Kępa Polska, strażacy i mieszkańcy miejscowości, zapraszają wszystkich chętnych, którzy chcą pospacerować po tym urokliwym miejscu, a przy okazji zebrać śmieci pozostawione przez turystów.
Akcja, jak co roku, zakończy się wspólnym ogniskiem, przy którym pieczone będą kiełbaski.
Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Rodzinnie w Maszewie Dużym

Mnóstwo atrakcji, dobrej zabawy i muzycznych doznań – tego wszystkiego było pod dostatkiem podczas wielkiego …