Po sezonie turystycznym trzeba posprzątać Kępę Polską

Ślady po turystach
Od kilku lat, na koniec sezonu, strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kępie Polskiej oraz mieszkańcy miejscowości spotykają się koło Strażnicy, a potem sprzątają teren plaży i okolice nad rzeką Wisłą.
– To już taki nasz zwyczaj, że w ostatni wakacyjny weekend sprzątamy okolice Kępy Polskiej. W tym roku spotykamy się 1 września o godz. 9.00 przy Strażnicy OSP, a potem z workami idziemy w teren. Zbieramy pozostałości po turystach około 5 godzin, a potem w nagrodę mamy ognisko. Dla sprzątających nie zabraknie kiełbaski – zapewnia w swoim imieniu i kolegów strażaków prezes OSP Krzysztof Stawiarski.
Przeprowadzenie akcji jest możliwe dzięki współpracy z Urzędem Gminy Bodzanów. Na miejsce zbiórki przywożone są worki na śmieci, a po skończonej pracy przyjeżdża ciągnik z przyczepą i zabiera zebrane odpady na wysypisko. W sumie jest kilkadziesiąt dużych, pełnych worków.
Zarząd OSP Kępa Polska, strażacy i mieszkańcy miejscowości, zapraszają wszystkich chętnych, którzy chcą pospacerować po tym urokliwym miejscu, a przy okazji zebrać śmieci pozostawione przez turystów.
Akcja, jak co roku, zakończy się wspólnym ogniskiem, przy którym pieczone będą kiełbaski.
Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Nie chcą masztu obok domu

Część mieszkańców Bądkowa Kościelnego (gm. Brudzeń Duży) protestuje przeciwko masztowi telefonii komórkowej, który stanął na …

Program „Działaj lokalnie – w powiecie płockim”

W płockim starostwie podsumowano kolejną edycję programu „Działaj lokalnie – w powiecie płockim”. Rozstrzygnięto też …