Pieniądze na drogi lokalne

Samorząd Mazowsza rozdysponował 38 mln zł w ramach konkursu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”. Z tej kwoty na Mazowsze Płockie trafi ponad 2,3 mln zł.

– Inwestycje drogowe należą do bardzo kosztownych, dlatego samorządy chętnie aplikują o dodatkowe środki na ten cel. Nie inaczej było w przypadku tego naboru. Świadczy o tym ogromne zainteresowanie beneficjentów. Do urzędu marszałkowskiego wpłynęło 167 wniosków opiewających na kwotę ponad 165 mln zł. To czterokrotność kwoty, jaką mogliśmy przeznaczyć w ramach tego konkursu – podkreśla marszałek Mazowsza, Adam Struzik.
Na Mazowszu Płockim ponad 1,7 mln zł trafi do gminy Bodzanów. Pieniądze zostaną przeznaczone na pierwszy etap przebudowy drogi gminnej Wykowo – Białobrzegi. Ponad 600 tys. zł dotacji otrzymała gmina Rościszewo (pow. sierpecki). Środki te pomogą w remoncie ul. Piłsudskiego, Września, Nowe Rościszewo w Rościszewie.

Reklama
W ramach konkursu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” powiaty, gminy lub ich związki mogły ubiegać się o dofinansowanie w wysokości do 63,63 proc. kosztów, maksymalnie do 3 mln zł. – To kolejne środki unijne w ramach PROW, które trafiają do mazowieckich beneficjentów. Cieszę się, ponieważ są to inwestycje ważne i oczekiwane przez mieszkańców. Jestem przekonana, że lepsza jakość dróg przełoży się na bezpieczeństwo naszych mieszkańców – mówi Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

(gsz)
fot. Michał Słaby

Zobacz kolejny artykuł

Galeria Szkół w Małej Wsi

Koniec roku szkolnego zbliża się nieuchronnie. Już tylko niecałe trzy miesiące dzielą uczniów klas ósmych …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.