Pieniądze dla Drobina i Bodzanowa

Samorząd województwa mazowieckiego pomoże kolejnym gminom, które ucierpiały podczas sierpniowych nawałnic. W tym gronie znalazły się Drobin i Bodzanów.
Samorząd postanowił wyasygnować na pomoc 398 tys. zł. Pieniądze te pochodzą z budżetu województwa.
Drobin otrzyma 100 tys. zł, które wesprą remont budynku szkoły podstawowej w Rogotwórsku. Podczas sierpniowych nawałnic gwałtowny powiew silnego wiatru zerwał fragment dachu z budynku głównego. Pozostała ocalała część dachu została przesunięta na murach. Spowodowało to rozszczelnienie połączeń między blachą a kominami i przewodami wentylacyjnymi, a w efekcie zacieki i zagrzybienie. W wyniku szkód szkoła została wyłączona z użytkowania przez państwowego inspektora nadzoru budowlanego. Uczęszczające do niej dzieci zostały przeniesione do szkoły w Drobinie, co generuje dodatkowe koszty dla gminy związane z organizacją dla nich transportu.
Z kolei gmina Bodzanów dostanie 98 tys. zł. Środki te zostaną przeznaczone na odbudowę drogi gminnej w Pepłowie. Po przejściu sierpniowego frontu burzowego uszkodzeniu uległ odcinek o długości 905 m.
Pozostałe 200 tys. zł trafi do Łaskarzewa (pow. garwoliński), na wykonanie odkrywek wraz z osuszeniem terenu wokół uszkodzonego kolektora ściekowego odprowadzającego ścieki z terenu przemysłowego oraz mieszkalnego.
To kolejne wsparcie, którego samorząd województwa udzielił gminom poszkodowanym podczas sierpniowych nawałnic. W sierpniu wsparcie trafiło do gminy Staroźreby, gminy Sośno z województwa kujawsko-pomorskiego oraz gmin Lipiny i Dziemiany z województwa pomorskiego.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Galeria Szkół w Małej Wsi

Koniec roku szkolnego zbliża się nieuchronnie. Już tylko niecałe trzy miesiące dzielą uczniów klas ósmych …