Papierosy bez polskiej akcyzy

Kryminalni z Sierpca zabezpieczyli około 30 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda przechowywana była w domu. W tej sprawie zostały przesłuchane dwie osoby. Teraz grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.
Kryminalni z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą ustalili, że jeden z mieszkańców na terenie gminy Mochowo może zajmować się nielegalnym procederem związanym z wyrobami bez polskich znaków akcyzy. – Funkcjonariusze weszli do mieszkania, gdzie ujawnili i zabezpieczyli 940 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz około 3 kg suszonych liści tabaki – informuje oficer prasowy sierpeckiej policji sierż. Aleksandra Szarwińska.
Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze udali się do miejscowości Stara Biała w powiecie płockim, gdzie podczas przeszukania pomieszczeń ujawnili i zabezpieczyli około 29 tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzowych. – W związku z tą sprawą zostały przesłuchane dwie osoby. Wartość rynkowa zabezpieczonych papierosów nie została jeszcze ustalona. Obecnie policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy – dodaje Aleksandra Szarwińska.
W świetle kodeksu karno-skarbowego za to przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

(jac)
fot. KPP w Sierpcu

Zobacz kolejny artykuł

Szczęśliwa trzynastka w Łącku

XIII edycja Festiwalu Folkloru i Kultury Ziemi Kujawskiej i Mazowieckiej „Od kujawiaka do oberka” okazała …

Uroczystość w Staroźrebach, diamentowe i złote gody

W Staroźrebach świętowano wyjątkowe jubileusze. Pięć par uroczyście obchodziło diamentowe gody, czyli 60 lat małżeństwa, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.