Orszak św. Mikołaja w Gąbinie

Na Stary Rynek licznie stawili się najmłodsi mieszkańcy ziemi gąbińskiej, którzy wspólnie z rodzicami, dziadkami powitali św. Mikołaja. Ten w towarzystwie elfów, Królowej Śniegu, Śnieżynki i innych pomocników wręczył im słodkie upominki.
Część artystyczną wydarzenia przygotowali członkowie Amatorskiego Teatru Niewielkiego z Gąbina. W rolę Mikołaja wcielił się Adam Lewandowski. Królową Śniegu zagrała Katarzyna Zasiewska. Agnieszka Wichrowska, dyrektor teatru, zaśpiewała razem z dziećmi świąteczne piosenki. Nie zabrakło również pani Mikołajowej oraz pomocników Mikołaja, w rolę których wcielili się pozostali członkowie gąbińskiego teatru.
Na starówce św. Mikołaja wspólnie z dziećmi oraz mieszkańcami powitał burmistrz Krzysztof Jadczak. Gromkie okrzyki „zapraszamy Mikołaju” zachęciły świętego, który został owacyjnie powitany na gąbińskim rynku. Do Gąbina św. Mikołaj po raz pierwszy zawitał w tak dostojnej formie.
Organizatorem przedsięwzięcia byli burmistrz Miasta i Gminy Gąbin, Amatorski Teatr Niewielki oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gąbinie.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Mural w Dobrzykowie

W Dobrzykowie (gm. Gąbin), w 79. rocznicę Bitwy pod Dobrzykowem, uroczyście odsłonięto mural upamiętniający żołnierzy …

Stypendia w Słupnie

Wójt Słupna Marcin Zawadka wręczył stypendia dla najlepszych uczniów szkół podstawowych, zamieszkałych na terenie gminy. …