Olimpiada w gąbińskim „Staszicu”

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie był gospodarzem VIII Powiatowej Olimpiady Integracyjnej. W tym roku towarzyszyło jej hasło „Sport dla Niepodległej”.
W konkurencjach sportowych i rekreacyjnych wzięli udział uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mocarzewie, Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach, SP w Gąbinie, gimnazjów z Sannik, Dobrzykowa i Gąbina oraz uczniowie Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku, Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie oraz gospodarze. Gośćmi olimpiady byli m.in. wicestarosta płocki Iwona Sierocka, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych płockiego starostwa Małgorzata Struzik, powiatowi radni.
Jak przystało na olimpiadę było uroczyste wciągnięcie na maszt olimpijskiej flagi i zapalenie znicza. Zawodnicy i sędziowie złożyli też uroczyste ślubowanie. Wicestarosta Iwona Sierocka i dyrektor „Staszica” Danuta Kowalkowska-Fiłoniuk otwierając oficjalnie zawody, życzyły uczestnikom samych sukcesów. Weronika Tarka, przewodnicząca samorządu uczniowskiego, przybliżyła historię polskich sportowców walczących z okupantem w czasie II wojny światowej.
Podczas imprezy goście i zawodnicy obejrzeli pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu OSP w Gąbinie i ćwiczyli swoje umiejętności na symulatorze jazdy motocyklem zorganizowanym przez Komendę Miejską Policji w Płocku.
Podczas olimpiady został rozstrzygnięty konkurs dla uczniów „Staszica” na prezentację multimedialną „Sportowcy Rzeczypospolitej Polskiej dla Niepodległej”. Pierwsze miejsce ex aequo zdobyły Agata Wernik i Luiza Nowicka.

(gsz)
fot. Ze zbiorów „Staszica”

Zobacz kolejny artykuł

Świetlica wiejska w Lipiankach

Powstanie świetlicy wiejskiej w Lipiankach (gm. Nowy Duninów) to dobry przykład na to, że więcej …