Okonie lubią zawody

Udany Puchar Wisły w Wyszogrodzie

W 10. już Otwartych Towarzyskich Zawodach Spinningowych – czyli w skrócie – w Pucharze Wisły w Wyszogrodzie, wzięło udział 65 wędkarzy z całej Polski. Na bulwarze nad rzeką wczesnym świtem stawiły się ekipy m.in. ze Świecia, Zielonki, Gostynina, Skierniewic, Białegostoku, Warszawy i Płocka.
Przeniesienie imprezy z maja na koniec lata sprawdziło się pod względem bogactwa ryb. Zawodnicy złowili m.in. bolenie i szczupaki. Było też prawdziwe zatrzęsienie okoni. Zwycięzca Krzysztof Stecko z Koła PZW nr 23 Zielonka złowił 7 okoni i dorodnego szczupaka o wymiarach 58,5 cm, który dał mu również nagrodę za najdłuższą rybę właśnie tego gatunku zawodów. Lider uzyskał w sumie 1830 punktów. Daleko w tyle zostawił konkurencję.
Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Mariusz Matusiak (K-13 Legionowo). To również zdobywca nagrody za najdłuższego złowionego bolenia. Ryba miała 56,9 cm długości. Trzecie miejsce zdobył reprezentant gospodarzy – Maciej Bratkowski (K-54 SUM Wyszogród). Dostał też nagrodę za najdłuższego okonia (28,1 cm). Czwarte punktowane miejsce należało do Tomasza Lewandowskiego (Zadębie Skierniewice), piąte – Kamila Grzelaka (K-67 Warszawa) i szóste do Łukasza Talarowskiego (K-129 Wda Świecie).
Jednak na koniec zawodów rozdano wiele więcej nagród. Tę dla najstarszego zawodnika 10. Pucharu Wisły odebrał Jerzy Grabowski z K-107 „ELGO” Gostynin, a dla najmłodszego – 18-latek Grzegorz Węgierski z K-29 Głowno. Jeśli komuś nie powiodło się w punktacji końcowej, również mógł liczyć na nagrody niespodzianki, które na pewno przydadzą się w rozwijaniu pasji wędkarskiej.
BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Kto doi krowy? Roboty!

Rolnictwo to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina gospodarki. Jednak wielu z nas nie ma pojęcia …