Odeszła najstarsza mieszkanka gminy Wyszogród

Po krótkiej chorobie zmarła 103-letnia Marianna Danowska. Była najstarszą mieszkanką gminy Wyszogród i jedną z najstarszych w powiecie płockim.
Marianna Dankowska urodziła się w 1915 r. w Pawłowicach. Miała sześcioro rodzeństwa. Będąc dzieckiem, wraz z rodzicami i rodzeństwem przeprowadziła się do Wilkanowa. W wieku 20 lat wyszła za mąż za wdowca, który miał już dwuletnią córkę i zamieszkała w Rostkowicach. Po 19 latach małżeństwa owdowiała, zostając z pięciorgiem dzieci. Po śmierci męża nie związała się z nikim ponownie. Od 30 lat mieszkała u córki Anny w Rębowie. Marianna Dankowska doczekała się 11 wnuków, 23 prawnuków i 16 praprawnuków.
Msza pogrzebowa odbyła się w kościele parafialnym w Rębowie, a przewodniczył jej ks. Czesław Zenon Glicner, dziekan senior dekanatu Wyszogród. W nabożeństwie uczestniczyli m.in. burmistrz Wyszogrodu Jan Boszko, radny Zbigniew Madany, licznie zgromadzona rodzina i znajomi zmarłej.
(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Rajd „Brwileńska Ostoja”

Po raz siódmy miłośnicy pieszych wędrówek i historii spotkali się na Rajdzie Miejscami Pamięci Narodowej,, …

Papierosy bez polskiej akcyzy

Kryminalni z Sierpca zabezpieczyli około 30 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda przechowywana …