Najnowsze informacje

Odblaski dla uczniów z Goleszyna

W poniedziałek, 29 stycznia w Szkole Podstawowej w Goleszynie odbyła się kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Do udziału w akcji zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Urząd Gminy w Sierpcu i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zaproszeni zostali nie tylko uczniowie tej szkoły, ale również instytucje odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa na terenie powiatu sierpeckiego, w tym sierpeccy policjanci.
W spotkaniu wzięło udział blisko 100 uczniów z klas IV–VII Szkoły Podstawowej w Goleszynie. Spotkanie miało na celu promowanie bezpiecznych zachowań na drodze poprzez używanie przez najmłodszych uczestników ruchu drogowego elementów odblaskowych. – Dorośli gorąco zachęcali dzieci do noszenia elementów odblaskowych, które w istotny sposób poprawiają widoczność na drodze, a tym samym podnoszą poziom bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Po przemowach przedstawiciele organizatorów oraz zaproszeni goście wręczyli wszystkim uczniom elementy odblaskowe ufundowane przez samorząd województwa mazowieckiego – informuje oficer prasowy sierpeckiej policji st. asp. Krzysztof Kosiorek.
W dalszej części spotkania na dzieci i młodzież czekał szereg atrakcji. Uczniowie w grupach panelowych mieli okazję wypróbować swoje umiejętności jazdy na rowerze po torze przeszkód oraz na symulatorze jazdy motorowerem zorganizowanym przez płocki WORD w asyście sierpeckich policjantów, a także sprawdzić swoje umiejętności z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod okiem strażaków. Podczas podsumowania w postaci zaprezentowanego filmu „Tak, chcę być bezpieczny” uczniowie mogli usystematyzować zdobytą w trakcie edukacji szkolnej wiedzę o rodzajach zagrożeń, na jakie są narażeni w codziennym życiu.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Odeszła najstarsza mieszkanka gminy Wyszogród

Po krótkiej chorobie zmarła 103-letnia Marianna Danowska. Była najstarszą mieszkanką gminy Wyszogród i jedną z …

Nowa forma odpustu

W tym roku tradycyjny odpust parafialny w kościele św. Katarzyny w Łęgu Probostwie (gm. Drobin) …