O Drobinie nie tylko historycznie

Stowarzyszenie „Edukacja dla Drobina”, które wspiera Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie, realizuje projekt „Drobin historycznie, graficznie i elektronicznie”. Podsumowanie projektu zaplanowano na początek listopada.
– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych odgrywa niezwykle istotną rolę w środowisku i ze względu na swoją specyfikę potrzebuje realnego wsparcia różnych podmiotów, by móc kontynuować dotychczasowe, bardzo ambitnie realizowane działania edukacyjne – mówi o powodach powstania Stowarzyszenia „Edukacja dla Drobina”, prezes Małgorzata Witkowska.
Stowarzyszenie właśnie realizuje projekt „Drobin historycznie, graficznie i elektronicznie”. – Została już zakupiona domena oraz hosting i jesteśmy w fazie gromadzenia materiałów. Zakupiliśmy flipchart, sztalugi oraz antyramę i tablicę magnetyczną. Po zakończeniu projektu będą z nich korzystali nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych – mówi wiceprezes Stowarzyszenia, Andrzej Łopata.
W ramach projektu prowadzone są warsztaty plastyczne dla uczniów drobińskiej podstawówki „Drobin w kolorach i kształtach”. Uczniowie pod opieką Małgorzaty Mikołajewskiej tworzą plastyczne odpowiedniki ciekawych historycznie i kulturowo miejsc w Drobinie.

Reklama
Młodzież ze szkoły ponadgimnazjalnej pracuje nad pomysłami w ramach konkursu „Drobin moich marzeń”. Członek Stowarzyszenia, Benedykt Olendrzyński w ramach projektu prowadzi spotkania z seniorami. Uczestniczy w nich także młodzież, która zapisuje wspomnienia seniorów i przygotowuje je do publikacji.
Stowarzyszenie planuje uroczyste podsumowanie projektu 7 listopada. Wykład na temat historii Drobina wygłosi profesor Politechniki Warszawskiej Robert Kunkel. I wtedy też zostanie uruchomiona strona internetowa www.drobinwsieci.pl. Na razie informacje o realizacji grantu publikowane są na stronie www.edudrobin.pl.
Projekt „Drobin historycznie, graficznie i elektronicznie” został dofinansowany ze środków programu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej „Młodzi Razem” i powiat płocki.

(gsz)
fot. Ze zbiorów Stowarzyszenia „Edukacja dla Drobina”

Zobacz kolejny artykuł

Galeria Szkół w Małej Wsi

Koniec roku szkolnego zbliża się nieuchronnie. Już tylko niecałe trzy miesiące dzielą uczniów klas ósmych …