O Drobinie nie tylko historycznie

Stowarzyszenie „Edukacja dla Drobina”, które wspiera Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie, realizuje projekt „Drobin historycznie, graficznie i elektronicznie”. Podsumowanie projektu zaplanowano na początek listopada.
– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych odgrywa niezwykle istotną rolę w środowisku i ze względu na swoją specyfikę potrzebuje realnego wsparcia różnych podmiotów, by móc kontynuować dotychczasowe, bardzo ambitnie realizowane działania edukacyjne – mówi o powodach powstania Stowarzyszenia „Edukacja dla Drobina”, prezes Małgorzata Witkowska.
Stowarzyszenie właśnie realizuje projekt „Drobin historycznie, graficznie i elektronicznie”. – Została już zakupiona domena oraz hosting i jesteśmy w fazie gromadzenia materiałów. Zakupiliśmy flipchart, sztalugi oraz antyramę i tablicę magnetyczną. Po zakończeniu projektu będą z nich korzystali nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych – mówi wiceprezes Stowarzyszenia, Andrzej Łopata.
W ramach projektu prowadzone są warsztaty plastyczne dla uczniów drobińskiej podstawówki „Drobin w kolorach i kształtach”. Uczniowie pod opieką Małgorzaty Mikołajewskiej tworzą plastyczne odpowiedniki ciekawych historycznie i kulturowo miejsc w Drobinie.

Młodzież ze szkoły ponadgimnazjalnej pracuje nad pomysłami w ramach konkursu „Drobin moich marzeń”. Członek Stowarzyszenia, Benedykt Olendrzyński w ramach projektu prowadzi spotkania z seniorami. Uczestniczy w nich także młodzież, która zapisuje wspomnienia seniorów i przygotowuje je do publikacji.
Stowarzyszenie planuje uroczyste podsumowanie projektu 7 listopada. Wykład na temat historii Drobina wygłosi profesor Politechniki Warszawskiej Robert Kunkel. I wtedy też zostanie uruchomiona strona internetowa www.drobinwsieci.pl. Na razie informacje o realizacji grantu publikowane są na stronie www.edudrobin.pl.
Projekt „Drobin historycznie, graficznie i elektronicznie” został dofinansowany ze środków programu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej „Młodzi Razem” i powiat płocki.

(gsz)
fot. Ze zbiorów Stowarzyszenia „Edukacja dla Drobina”

Zobacz kolejny artykuł

Nie chcą masztu obok domu

Część mieszkańców Bądkowa Kościelnego (gm. Brudzeń Duży) protestuje przeciwko masztowi telefonii komórkowej, który stanął na …

Program „Działaj lokalnie – w powiecie płockim”

W płockim starostwie podsumowano kolejną edycję programu „Działaj lokalnie – w powiecie płockim”. Rozstrzygnięto też …